Zomrel dlhoročný aktivista a environmentalista Rudolf Pado

Vo veku 53 rokov zomrel v pondelok 20. júna Rudolf Pado

Venoval sa ochrane životného prostredia a bol jedným z najznámejších a najaktívnejších aktivistov na Liptove. Zároveň bol predsedom Občianskeho združenia Tatry.

Rudolf Pado a jeho občianske združenie dostali mnoho ocenení, naposledy cenu Žilinského samosprávneho kraja Srdce na dlani, kategória Dobrovoľníctvo v oblasti ochrany životného prostredia a environmentalistiky.

Nadácia VÚB mu na jar udelila envirocenu Atlas v kategórii Hrdinovia.

Počas desaťročí vytrvalej práce bojoval s čiernymi skládkami, zapájal sa do pripomienkových konaní, vysadil stovky stromov, čistil vodné toky a verejne upozorňoval na prešľapy v oblasti životného prostredia.

https://blog.sme.sk/pado

Bol velikánom transparentnosti, čestnosti a fair play, neúnavný bojovník za spravodlivosť v ochrane životného prostredia. V tom by mal navždy zostať vzorom pre svojich nasledovníkov.

Za svoje názory, ktorým veril bojoval vždy s maximálnym nasadením – či to boli názory na ochranu životného prostredia až po budovanie občianskej spoločnosti.

Bol držiteľ neoficiálneho najrýchlejšieho času prechodu cesty hrdinov snp, z roku 1992 https://ultra-trail.vetroplachmagazin.sk/rudo-pado-cesta-hrdinov-snp-za-7-dni…

Odišiel človek, ktorý pre komunitu a Slovensko urobil strašne veľa práce a jeho pozitívny prínos pre životné prostredie a jeho ochranu budeme pociťovať roky.

Jeho názory a blogy tu budú skutočne chýbať.

Česť jeho pamiatke.

Martin Greguš , predseda občianskej iniciatívy STOP ZELENÁ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Do programu prípravných zápasov pribudol duel v Brne

Ut jún 21 , 2022
Aktualizovaný program prípravných zápasov ⚽👉 Belasí sa v Brne predstavia v sobotu 2. júla o 17:00. Autor správy, foto a správu publikoval ŠK Slovan Bratislava on Facebook
close