ZMENA ZÁKONA O CESTNEJ PREMÁVKE Národná rada Slovenskej republiky schválila poslaneckú novelu zákona o cestnej premávke, ktorej…


ZMENA ZÁKONA O CESTNEJ PREMÁVKE

Národná rada Slovenskej republiky schválila poslaneckú novelu zákona o cestnej premávke, ktorej cieľom je zmena definície dopravnej nehody v súvislosti so spôsobenou hmotnou škodou. Účinná bude od 1. júla tohto roka.

🚗 Udalosť, ktorá sa stane v priamej súvislosti s premávkou vozidla a pri ktorej dôjde len k hmotnej škode bez ohľadu na jej výšku, sa nebude považovať za dopravnú nehodu, ale za škodovú udalosť.

🚗 Uvedené však bude platiť, len ak sa jej účastníci dohodli na zavinení a vypísali spolu tlačivo na zabezpečenie náhrady vzniknutej škody. V takom prípade to účastníkom umožní vec vybaviť aj bez prítomnosti policajta na mieste, čím sa odstráni zbytočné blokovanie a obmedzovanie plynulosti cestnej premávky do príchodu policajta.

🚗 Obdobnú úpravu majú aj v Rakúsku a Maďarsku. Autor správy a foto Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

„SLOVAKBRO“ MAL NÁVŠTEVU Z NAKA, NA PRÍPADE SPOLUPRACOVALO AJ VOJENSKÉ SPRAVODAJSTVO 🤜🤛

Pi máj 13 , 2022
„SLOVAKBRO“ MAL NÁVŠTEVU Z NAKA, NA PRÍPADE SPOLUPRACOVALO AJ VOJENSKÉ SPRAVODAJSTVO 🤜🤛 TAKTO MÁ VYZERAŤ DENACIFIKÁCIA: NAKA V SPOLUPRÁCI S MEDZINÁRODNÝMI ZLOŽKAMI ZADRŽALA NEBEZPEČNÉHO PRAVICOVÉHO EXTRÉMISTU Národná kriminálna agentúra realizuje trestnú vec s krycím názvom SLOVAKBRO. Ide o trestný čin niektorých foriem účasti na terorizme a viaceré trestné činy extrémizmu. […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close