ZAOČKOVANÝCH V NITRIANSKOM SAMOSPRÁVNOM KRAJI JE 45 PERCENT OBYVATEĽOV V Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) je aktuálna zaočko…

ZAOČKOVANÝCH V NITRIANSKOM SAMOSPRÁVNOM KRAJI JE 45 PERCENT OBYVATEĽOV
V Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) je aktuálna zaočkovanosť obyvateľov I. dávkou 45 percent, čo tento kraj radí v rámci celej SR na 3. miesto. Počet zaočkovaných 1. dávkou je 298 401 obyvateľov, druhú dávku vakcíny prijalo 281 476 obyvateľov.
Výjazdová očkovacia služba (VOS) je v NSK v zmysle uznesenia krajského zastupiteľstva zabezpečovaná 2 zmluvnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti: Nemocnicou AGEL Levice a spol. MEDCHIR, s.r.o. Ostatní poskytovatelia VOS zabezpečujú výjazdové očkovanie len v zmysle zmluvy zo zdravotnými poisťovňami (Nemocnica Topoľčany, MIHOP, s.r.o., Nemocnica Komárno, Fakultná nemocnica Nitra, Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky).
Počty očkovancov sú v súčasnosti v čakárni NCZI nízke, vakcinovanie sa preto v jednotlivých veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) organizuje podľa ich aktuálnych počtov. Momentálne má NSK uzatvorené VKOC Levice a Nové Zámky. VKOC Šaľa a Štúrovo je premiestnené do priestorov polikliník.
VKOC Nitra znížilo kapacitu na 5 očkovacích kójí z dôvodu nízkeho počtu registrovaných očkovancov. V prípade prepuknutia ďalšej vlny pandémie a podľa pokynov Ministerstva zdravotníctva SR je NSK pripravený všetky VKOC znovu otvoriť v plnej kapacite.
Počas nasledujúceho víkendu 25. a 26. septembra nebude z dôvodu nedostatku očkovancov otvorené v kraji ani jedno VKOC.
V rámci NSK sa očkuje aj v ambulanciách všeobecných lekárov pre dospelých, všeobecných lekárov pre deti a dorast a špecialistov.
Nitriansky samosprávny kraj má k dispozícii 20 000 antigénových testov pre zdravotnícke zariadenia, ako aj osobné ochranné pracovné pomôcky.


Autor správy, foto a správu publikoval Nitriansky samosprávny kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🔴 TAJOMSTVÁ UMENIA PRE SENIOROV 🔴 streda 22. septembra o 14:00, Mirbachov palác Pozývame vás na sprievod k výstave Juraj Gavula...

Ut sep 21 , 2021
🔴 TAJOMSTVÁ UMENIA PRE SENIOROV 🔴 streda 22. septembra o 14:00, Mirbachov palác Pozývame vás na sprievod k výstave Juraj Gavula: Vitálne formy. GMB sa nachádza v režime OTP, prosíme preto o trpezlivosť a spoluprácu, pri pokladni je potrebné preukázať sa potvrdením o očkovaní, testovaní (od odberu PCR 72 hodín, […]