Záchytné parkovisko pri Komisárkach výrazne odľahčí dopravu Na mieste už nevyužívaného prekladiska pri čerpacej stanici Slovnaf…

Záchytné parkovisko pri Komisárkach výrazne odľahčí dopravu

Na mieste už nevyužívaného prekladiska pri čerpacej stanici Slovnaft na okraji Rače vznikne záchytné parkovisko pre 160 áut. Tie, keby sa zoradili za seba, by vytvorili kolónu dlhú vyše kilometra. Vďaka projektu Park & Ride tak dôjde k značnému odľahčeniu dopravy od Púchovskej ulice až po železničnú stanicu Vinohrady.

Určitou nevýhodou umiestnenia parkoviska je, že sa pre motoristov prichádzajúcich v smere od Pezinka nachádza na ľavej strane. Bolo preto potrebné nájsť dopravné riešenie, ako im čo najviac uľahčiť prechod na druhú stranu štvorprúdovej cesty.

Ako informoval Pavol Krajčík z referátu implementácie parkovacej politiky magistrátu hlavného mesta, vozidlám bude umožnené otočiť sa o 180 stupňov na najbližšej svetelnej križovatke. Tá sa nachádza asi 750 metrov od záchytného parkoviska. Signalizácia na nej bude preprogramovaná, aby prechod do „protismeru“ bol čo najplynulejší a bezpečný.

Zároveň bude nutné riešiť aj bezpečnosť priechodu chodcov od parkoviska k zastávke električiek. Za týmto účelom bude priechod výrazne označený alebo osadený svetelnou signalizáciou. Taktiež bude znížená maximálna povolená rýchlosť pre autá – teda „50-ka“ bude začínať výrazne skôr pred vstupom do Rače než je tomu dnes.

Parkovisko budú môcť vo večerných hodinách využívať aj obyvatelia Komisárok.

Úprava a čistenie dotknutej časti parcely a jej príprava pre stavebné konanie a následnú realizáciu začne už v polovici júla.


Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

NAJVIAC FINANCIÍ IŠLO VLANI DO ŠKOLSTVA ✅ Karlova Ves ukončila hospodárenie za rok 2020 s prebytkom 720.260 eur. Rozhodlo o tom ...

Ut jún 29 , 2021
NAJVIAC FINANCIÍ IŠLO VLANI DO ŠKOLSTVA ✅ Karlova Ves ukončila hospodárenie za rok 2020 s prebytkom 720.260 eur. Rozhodlo o tom dnes popoludní miestne zastupiteľstvo. Karlova Ves si pre prípadné horšie časy odložila do rezervného fondu rekordné úspory vo výške 639.132 eur. Od roku 2015 išlo o najviac konzervatívne hospodárenie. […]