VOJNA NA UKRAJINE: KAMPANE A PREVENCIA POLICAJNÉHO ZBORU Osobitným druhom príspevkov na sociálnych sieťach polície sa stali kam…

VOJNA NA UKRAJINE: KAMPANE A PREVENCIA POLICAJNÉHO ZBORU

Osobitným druhom príspevkov na sociálnych sieťach polície sa stali kampane, ktorých cieľom bolo upozorňovať na aktuálne udalosti súvisiace s vojnou a pôsobiť preventívne pred možnými naratívmi v budúcnosti.

V rámci kampaní sa polícia venovala prepájaniu minulosti so súčasnosťou s cieľom poukázania na absurdné argumenty hoaxerov (výročie operácie Anthropoid, spolupráca USA a ZSSR počas druhej svetovej vojny, SNP), alebo prepájaniu aktuálnych udalostí na prvý pohľad nesúvisiacich s vojnou a samotného konfliktu (majstrovstvá sveta). Ďalej poukazovala na fakty o živote v Ruskej federácii, približovala následky vojny pre krajinu a celý svet, upozorňovala na oficiálne vyjadrenia predstaviteľov RF (vyhrážky jadrovou vojnou, vyjadrenia o nacistoch a pod.) alebo vystríhala pred zneužívaním Slavína v Bratislave.

Samostatný video seriál približujúci základné pojmy a potrebu boja proti hoaxom priblížil Daniel Milo z Centra boja proti hybridným hrozbám Inštitútu správnych a bezpečnostných analýz Ministerstva vnútra SR.

Masovo zdieľané statusy patrili do kategórie meme, ktoré sa tak stali síce nekonvenčným, ale za to úspešným vzdelávacím a preventívnym nástrojom na masové publikum.

Z ďalších tém môžeme uviesť napríklad pohľad slovenských policajtov na situáciu na Ukrajine po tom, čo tam istý čas strávili, databázu prokremeľskej propagandy, aktualizované statusy o sankciách a vyhostených diplomatoch RF alebo seriály “Nóty z Kremľa” či “Ruské báje a rozprávky na dobrú noc”.

VIAC INFO: https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/1210077426486789


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Tomáš Slovák: Náš herný štýl bude nadväzovať na A mužstvo

Ut máj 31 , 2022
Asistent hlavného trénera MODRÉ KRÍDLA Slovan sa rozrozpravál pre náš web. #VerníSlovanu Predstavujeme novú posilu v realizačnom tíme rezervy HC SLOVAN Bratislava – asistenta trénera Modrých krídiel Slovan Tomáša Slováka. Autor správy, foto a správu publikoval HC SLOVAN Bratislava on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close