VODIČI S RUŽOVÝMI VODIČSKÝMI PREUKAZMI POZOR! 31.12.2023 KONČÍ ICH PLATNOSŤ 📌Pripomíname vodičom, ktorým boli vodičské preuka…

VODIČI S RUŽOVÝMI VODIČSKÝMI PREUKAZMI POZOR!
31.12.2023 KONČÍ ICH PLATNOSŤ

📌Pripomíname vodičom, ktorým boli vodičské preukazy vydané v termíne od 01. januára 1993 do 30. apríla 2004, aby nezabudli, že 31. decembra 2023 im končí platnosť. Z toho dôvodu im odporúčame, aby ich výmenu neodkladali na neskôr.

📌Žiadosť o nový vodičský preukaz môžete podať na ktoromkoľvek oddelení dokladov. Starý ružový vodičský preukaz treba odovzdať na oddelení dokladov, kde ste požiadali o nový.

📌Odkaz na ustanovenie zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, ktorý hovorí o dobe platnosti uvedených vodičských preukazov:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20230102#paragraf-143b.odsek-2

📌Vzory vodičských preukazov aj s dátumom konca ich platnosti nájdete na:
https://www.minv.sk/?vzory-dokladov-vodicske-preukazy


Autor správy a foto Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Polícia SR - Bratislavský kraj's post

So apr 1 , 2023
PREVENTÍVNY PROJEKT ,,SENIORI, ZBYSTRITE POZORNOSŤ!“ V DRUHOM BRATISLAVSKOM OKRESE ➡Preventistka OR PZ BA II v rámci projektu ,,SENIORI, ZBYSTRITE POZORNOSŤ!“ navštevovala v priebehu mesiaca marec, spoločne s poštovou doručovateľkou, osamelo žijúcich seniorov v druhom bratislavskom okrese 👵👴 ➡Projekt vznikol vďaka spolupráci Policajného zboru so Slovenskou poštou a. s., nakoľko poštár […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close