VODIČ – NEVODIČ

VODIČ – NEVODIČ🤔

➡️Minulý víkend policajti diaľničného oddelenia KR PZ v Bratislave zastavili na Šípkovej ulici v Senci vodiča mopeda zn. Dogebos. Motocyklista na seba upozornil tým, že nemal na hlave riadne upevnenú ochrannú prilbu určenú pre motocyklistov a na mopede nemal pripevnenú tabuľku s evidenčným číslom. ➡️Počas kontroly bolo zistené, že moped – motocykel kategórie L1e-B, nebol schválený na prevádzku v cestnej premávke a vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia viesť motorové vozidlá žiadnej skupiny. Motocyklista bol podrobený dychovej skúške, ktorá dopadla s pozitívnym výsledkom. Nameraná hodnota bola 0,19mg/l alkoholu v dychu.
Vodičovi bola ďalšia jazda zakázaná a bude riešený v správnom konaní, kde mu môže byť uložená pokuta od 300 eur do 1 300 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu od 1 do 5 rokov.

☝Netreba zabúdať aj na to, že keď chcete viesť akékoľvek motorové vozidlo musíte byť držiteľom vodičského oprávnenia príslušnej skupiny.

☝Ďalej upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade pri vedení vozidla nepatrí! Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj k ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

Autor správy a foto Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

PODVODNÍCI PRIPRAVILI ĎALŠIEHO SENIORA O ÚSPORY PÁTRAME PO TOMTO MUŽOVI! AK HO POZNÁTE, NAPÍŠTE NÁM!

Pi máj 26 , 2023
PODVODNÍCI PRIPRAVILI ĎALŠIEHO SENIORA O ÚSPORY PÁTRAME PO TOMTO MUŽOVI! AK HO POZNÁTE, NAPÍŠTE NÁM! 👉Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II vyšetrujú okolnosti zločinu podvodu, ku ktorému došlo dňa 23.05.2023. Doposiaľ neznámy muž vydávajúci sa za nadporučíka od dvoch levov kontaktoval prostredníctvom pevnej linky 86-ročného seniora. Uviedol mu, že […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close