VO SVOJOM ŠTÚDIU TETOVAL NACISTICKÉ SYMBOLY: NAVŠTÍVILA HO NAKA Vyrobiť extrémistický materiál sa dá aj tetovaním. V Bratislavs…

VO SVOJOM ŠTÚDIU TETOVAL NACISTICKÉ SYMBOLY: NAVŠTÍVILA HO NAKA

Vyrobiť extrémistický materiál sa dá aj tetovaním. V Bratislavskom kraji preto zasahovala národná kriminálna agentúra v prípade extrémizmu.

Policajti sa tentokrát zamerali na tetovacie štúdio, kde vykonali prehliadku. Vykonali tiež domovú prehliadku a prehľadali aj vozidlá samotného tatéra.

Ten sa mal trestného činu dopustiť tým, že tetoval nacistickú orlicu s pravotočivou svastikou, a ďalšiu neonacistickú symboliku.

Počas prehliadok sme zaistili počítače, notebook, tablet a mobilné telefóny. V rukách polície skončilo aj náradie na výrobu extrémistického materiálu, konkrétne veci na tetovanie, ale aj ďalšie veci s nacistickou a neonacistickou symbolikou.

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry tatéra obvinil z trestného činu výroby extrémistického materiálu (podľa § 422a ods. 1 Trestného zákona). V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody, ako aj trest prepadnutia zaistených vecí.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🌗 Noc múzeí a galérií v GMB Reštaurátorský sprievod Scherzovci ⏰ 17:00 a 18:00 🏛 Pálffyho palác Krátko o dlhom procese reštau...

Št máj 12 , 2022
🌗 Noc múzeí a galérií v GMB Reštaurátorský sprievod Scherzovci ⏰ 17:00 a 18:00 🏛 Pálffyho palác Krátko o dlhom procese reštaurovania veľkého diela. Reštaurátorka GMB Anna Gergová vás čaká vo výstave, vybrať si môžete z dvoch termínov, o 17:00 alebo 18:00. Autor správy, foto a správu publikoval Galéria mesta […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close