UPOZORŇUJEME NA ZMENY V SÚVISLOSTI S VYPLÁCANÍM PRÍSPEVKU ZA UBYTOVANIE Od 21. júna je účinné nové vládne nariadenie upravujúc…

UPOZORŇUJEME NA ZMENY V SÚVISLOSTI S VYPLÁCANÍM PRÍSPEVKU ZA UBYTOVANIE

Od 21. júna je účinné nové vládne nariadenie upravujúce vyplácanie príspevku za ubytovanie podľa zákona o azyle. Nariadenie zvyšuje výšku príspevkov, ktoré bude štát ubytovateľom prostredníctvom samospráv vyplácať do 30. septembra 2022.

💬 „Zámerom je motivovať poskytovateľov ubytovania k udržaniu a rozšíreniu ubytovacích kapacít. Zvýšené príspevky si ubytovatelia môžu uplatniť spätne za celý mesiac jún,“ spresnil Roman Mikulec – minister vnútra SR.

❗️ V tejto súvislosti upozorňujeme oprávnených žiadateľov o príspevok, ktorí majú s ubytovanými odídencami podpísanú zmluvu do 30. júna 2022, na povinnosť podpísať DODATOK k tejto zmluve, prípadne uzavrieť NOVÚ ZMLUVU.

➡ Dodatok alebo novú zmluvu je potrebné predložiť obci spoločne s výkazom o počte nocí, počas ktorých bolo poskytnuté ubytovanie, a to do 8. júla 2022.

❗️Upozorňujeme, že MV SR zverejnilo aj nové VZORY zmlúv a výkazov, ktoré je potrebné používať. V hlavičke formulárov sa vyžaduje uviesť okres, ostatné úpravy sa týkajú len ich funkcionalít dôležitých pre spracovanie dát v aplikácii. K zmenám v obsahu nedochádza.

ℹ Vzory dokladov i všetky potrebné informácie nájdete na:
https://www.minv.sk/?prispevok-za-ubytovanie
_____________
Aktuálne ministerstvo vnútra spracúva sumarizačné doklady od samospráv pre vyplatenie príspevkov za máj 2022. Obce a mestá ich dostanú na svoje účty koncom júna a do 5 pracovných dní od doručenia ich vyplatia ubytovateľom.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

2️⃣✖8️⃣0️⃣➖8️⃣0️⃣0️⃣ ROVNICA PRE TOHTO VODIČA AUDI🚔 ✅Pozornosti bratislavských dopravmých policajtov neunikol tento vodič vozi...

Št jún 23 , 2022
2️⃣✖8️⃣0️⃣➖8️⃣0️⃣0️⃣ ROVNICA PRE TOHTO VODIČA AUDI🚔 ✅Pozornosti bratislavských dopravmých policajtov neunikol tento vodič vozidla AUDI, ktorý si neustrážil rychlosť v tuneli SITINA. V úseku kde je povolená maximálna dovolená rýchlosť 80 km/h išiel rýchlosťou 162 km /h. 👮‍♂️Za tento dopravný pristupok ho po zastavení neminula bloková pokuta vo výške 800,- […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close