UMOŽNILI SME PRÍCHOD INOVATÍVNYCH LIEKOV Slovenskí pacienti majú už viac než desať rokov výrazne obmedzený prístup k inovatívny…

UMOŽNILI SME PRÍCHOD INOVATÍVNYCH LIEKOV

Slovenskí pacienti majú už viac než desať rokov výrazne obmedzený prístup k inovatívnym liekom. Moderná a účinná liečba, ktorá je bežná v iných európskych krajinách, je pre našich obyvateľov nedostupná, prípadne je k dispozícii len na výnimky.
To sa však zmení a naši obyvatelia už nebudú poistencami druhej kategórie.

Parlament dnes schválil prelomovú reformu liekovej politiky, ktorá umožní príchod inovatívnych a účinných liekov na Slovensku.

Výrazne sa tým zjednoduší prístup pacientov k týmto moderným liekom, ktoré v iných krajinách preukázateľne účinne pomáhajú liečiť a uzdravovať pacientov.

Zákon, ktorý prináša veľkú liekovú reformu, bol pripravovaný aj v spolupráci s pacientskými organizáciami a našiel širokú podporu naprieč parlamentom.

Prijatím tohto zákona sa Slovensko zaradilo medzi vyspelé krajiny, ktoré umožňujú pacientom liečbu najnovšími, najmodernejšími a preukázateľne účinnými liekmi.

Zdravie a život sú najväčšou hodnotou a Ministerstvo zdravotníctva SR tomu podriaďuje všetky svoje kroky. Novela zákona 363/2011 je toho najlepším dôkazom.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🎄 Staňte sa súčasťou Bratislavských Vianoc 2022 aj vy! Súťaž na prenájom vianočných stánkov je tu 👉 https://bit.ly/najvianocnejs...

Št jún 23 , 2022
🎄 Staňte sa súčasťou Bratislavských Vianoc 2022 aj vy! Súťaž na prenájom vianočných stánkov je tu 👉 https://bit.ly/najvianocnejsie_stanky_2022 BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko ako organizátor podujatia Vianočný hlavný trh 2022, ktorý sa uskutoční v termíne 24. 11. – 21. 12. 2022 na Hlavnom námestí a Františkánskom námestí v Bratislave, […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close