Timeline photos

👏🏻 Veľká gratulácia Martinovi Štrbovi k štátnemu vyznamenaniu Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenska, najmä v oblasti filmu.

V Pálffyho paláci na Panskej 19 v Bratislave môžete vidieť na výstave Tekuté piesky aj Martinovu fotografickú tvorbu. Výstava Nadácie Miloty Havránkovej je usporiadaná v partnerstve s Stredoeurópsky dom fotografie, Katedra fotografie a nových médií / VŠVU a potrvá do 19. februára.

Martin Štrba upriamuje pozornosť často na osobný naratív a na skutočne esenciálne hodnoty ľudského bytia: láska, dôvera, blízkosť a priateľstvo. Vychádza pritom zo žitej a videnej reality, jej stavebné obrazové kamene však prekopáva prostredníctvom média fotografie do nových, významovo ambivalentnejších, teda i komplexnejších schém.


Martin Štrba

Významný a oceňovaný kameraman. Na konte má desiatky hraných a dokumentárnych filmov. Za svoj originálny kameramanský štýl získal štyroch Českých levov, tri ceny Slnko v sieti a cenu Českej filmovej kritiky. Študoval fotografiu na Strednej umelecko-priemyselnej škole v Bratislave a kameru na Filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe. Je dvorným kameramanom režiséra Martina Šulíka, s ktorým nakrútil známe filmy ako Neha, Všetko čo mám rád, Záhrada, Krajinka či Tlmočník. Na filmoch Jánošík – Pravdivá história, Horiaci ker a Šarlatán spolupracoval s poľskou režisérkou Agnieszkou Holland. Spolupracoval aj s režisérom Vladimírom Michálkomna filmoch Je třeba zabít Sekala alebo Babí léto. V roku 2021 sa stal členom americkej Akadémie filmových umení a vied, ktorá udeľuje prestížne filmové ceny Oscar. Autor správy, foto a správu publikoval Galéria mesta Bratislavy on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Prešovský samosprávny kraj's post

St jan 4 , 2023
⚽️🏒Zrekonštruované športoviská vďaka Výzve pre región ↩️ majú mesto Vysoké Tatry, časť Nový Smokovec a mesto Svit. Obe rekonštrukcie boli podporené sumou 20-tisíc eur. ✅Na multifunkčnom ihrisku v mestskej časti Nový Smokovec sa vymenil starý povrch ihriska za nový, modernizáciou prešli aj lavičky, mantinely a oplotenie ihriska, osadené boli hokejové […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close