ŠTEFÁNIK ZOSTÁVA S NAMI Pred 103 rokmi odišiel veľký Európan a svetoobčan. Najväčší Slovák podľa výsledkov celonárodného hlasov…

ŠTEFÁNIK ZOSTÁVA S NAMI

Pred 103 rokmi odišiel veľký Európan a svetoobčan. Najväčší Slovák podľa výsledkov celonárodného hlasovania z roku 2019. Človek mnohých talentov a povolaní.

Osobnosť, ktorá si uvedomovala hodnotu slobody, ale aj potreby ju konkrétne presadzovať aj chrániť: poznal hodnotu ozbrojených zložiek pre mladý rodiaci sa štát, Československo.

Poznal hodnotu spolupráce medzi európskymi národmi aj v ťažkých časoch. Bol by hrdý na nás Slovákov, ako sme napriek vlastným problémom pomáhali aj počas pandémie aj iným krajinám alebo ako dnes pomáhame našim európskym susedom – Ukrajincom, ktorí bojujú o slobodu pre svoju krajinu alebo sú nútení v snahe zachrániť si to najcennejšie opustiť svoju vlasť.

Generál Štefánik napriek osobným, finančným aj zdravotným strádaniam nikdy neprestal „veriť, milovať, pracovať“: pre svoju rodinu, priateľov a krajinu. Odišiel, ale zostáva – v pomenovaniach štátneho vyznamenania Slovenskej republiky, medzinárodného letiska v Bratislave, akadémie ozbrojených síl, železničnej trate, ústavu alebo viacerých škôl či námestí.

Jeho najväčším odkazom, vďaka ktorému však so svojimi Slovákmi zostáva, je naša demokratická krajina, ktorú nám tu zanechal. Máme právo aj povinnosť sa o ňu starať a nezabúdať, čo pre ňu počas svojho krátkeho, ale o to obdivuhodnejšieho života vykonal.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

⚠️Od 8.5.2022 upravujeme cestovný poriadok. ⚠️ Cestujúci budú o zmene informovaní prostredníctvom vývesiek na autobusových zast...

St máj 4 , 2022
⚠️Od 8.5.2022 upravujeme cestovný poriadok. ⚠️ Cestujúci budú o zmene informovaní prostredníctvom vývesiek na autobusových zastávkach a na web stránke www.dpmmartin.sk, www.ubian.sk, www.cp.sk a www.mhdmt.sk. Žiadame cestujúcich, aby si skontrolovali čas odchodov liniek zo zastávok, ktoré bežne využívajú. Ďakujeme za porozumenie. ️ Autor správy, foto a správu publikoval Martin – […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close