STARÉ MESTO SA PRIPRAVUJE NA VEREJNÉ ZHROMAŽDENIA Bratislavu čakajú v najbližších dňoch verejné zhromaždenia a Staré Mesto robí…

STARÉ MESTO SA PRIPRAVUJE NA VEREJNÉ ZHROMAŽDENIA

Bratislavu čakajú v najbližších dňoch verejné zhromaždenia a Staré Mesto robí v súčinnosti s krajským Policajným zborom SR a Mestskou políciou hlavného mesta SR Bratislavy všetko pre to, aby prebehli bezpečne, v duchu demokratického práva na pokojné vyjadrenie názorov.

➡️ V dňoch 5. a 6. augusta sa bude konať oznámené verejné zhromaždenie na Hodžovom námestí, 5. augusta by sa na Námestí slobody malo konať neoznámené zhromaždenie.

➡️ Organizátori oznámeného zhromaždenia deklarujú záujem nenarúšať plynulosť dopravy v meste. Aj napriek tomu chceme vyzvať Bratislavčanov a návštevníkov Starého Mesta, aby do oblasti zhromaždení jazdili iba v nevyhnutných prípadoch.

➡️ Organizátorov a účastníkov zhromaždení vyzývame, aby sa zdržali nezákonného konania, aby neblokovali plynulosť cestnej premávky, aby sa vyhli podnecovaniu konfliktov a zdržali sa ničenia mestského mobiliáru a pamiatok.

➡️ Organizátorov a účastníkov zhromaždení vyzývame, aby právo na vyjadrenie svojho názoru využili bez narúšania verejného poriadku.

➡️ Občanom, ktorí sa na zhromaždeniach neplánujú zúčastniť odporúčame, aby sa pohybu v týchto miestach vyhli z dôvodu možných zákrokov polície.

Polícia SR – Bratislavský kraj zároveň informuje:
👉 Verejný poriadok bude zabezpečovať dostatočný počet policajtov, či už z radov poriadkovej, dopravnej ako aj kriminálnej polície. Tak ako aj pri iných zhromaždeniach, aj pri týchto bude polícia postupovať v súlade so zákonom. V prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, polícia v zmysle zákona o Policajnom zbore zakročí a to formou intervenčného zásahu poriadkových jednotiek voči osobám, ktoré sa takýchto konaní budú dopúšťať.

👉 Dopravní policajti budú situáciu v cestnej premávke monitorovať a podľa jej vývoja operatívne reagovať. Na vodičov touto cestou apelujeme, aby sa vyhli miestam konania sa zhromaždení, rešpektovali pokyny polície.


Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Predsezónny rozhovor s hlavným trénerom nášho “Ačka” Michalom Pančíkom – FK Inter Bratislava

St aug 4 , 2021
🗣 MICHAL PANČÍK PRED ŠTARTOM NOVEJ SEZÓNY Prinášame Vám krátky rozhovor s hlavným trénerom „Ačka“ Michalom Pančíkom. Ako prebiehala letná príprava a aké zmeny nastali v kádri – aj o tom sa dočítate v novom článku ⬇️⬇️⬇️ http://www.fkinterbratislava.sk/predsezonny-rozhovor-s-hlavnym-trenerom-nasho-acka-michalom-pancikom/ Predsezónny rozhovor s hlavným trénerom nášho “Ačka” Michalom Pančíkom A-mužstvo Archív článkov […]

Mohlo by Vás zaujímať