SLOVENSKO A TALIANSKO ČELIA VEĽMI PODOBNÝM VÝZVAM 🇸🇰🤝🏻🇮🇹 👔 Potvrdzuje to aj pracovná cesta štátneho tajomníka Mariana Majera do…

SLOVENSKO A TALIANSKO ČELIA VEĽMI PODOBNÝM VÝZVAM 🇸🇰🤝🏻🇮🇹

👔 Potvrdzuje to aj pracovná cesta štátneho tajomníka Mariana Majera do Talianska, kde sa stretol so svojimi náprotivkami z tamojšieho ministerstva obrany, ako aj ďalšími významnými osobnosťami talianskej bezpečnostnej komunity.

🗣️ Počas spoločných rozhovorov o súčasných bezpečnostných cieľoch Európskej únie sa zhodli, že naše krajiny čelia veľmi podobným výzvam, či už ide o obavy ľudí zo súčasného bezpečnostného vývoja na východe Európy, apatiu voči vnútorným politickým procesom, či odlev mladých ľudí a kvalifikovanej pracovnej sily do iných štátov.

🇪🇺 Hľadanie riešení je však vždy jednoduchšie spoločne v rámci Európskej únie a preto veríme, že aj podobné stretnutia napomôžu k rastu stability a bezpečnosti v európskom priestore.

🎓 V rámci pracovnej cesty navštívil M. Majer aj NATO Defense College (NDC), jednu z popredných vzdelávacích inštitúcií Aliancie, v ktorej má zastúpenie aj Slovensko. S jej veliteľom hovoril štátny tajomník aj o budúcej angažovanosti MO SR v NDC.

#mosr #eu #europa #spolupraca #obrana #bezpecnost


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

UŽ ZAJTRA! BUDEME FANDIŤ AJ MY🇸🇰🇸🇰🇸🇰

Št máj 12 , 2022
UŽ ZAJTRA! BUDEME FANDIŤ AJ MY🇸🇰🇸🇰🇸🇰 KONEČNE SI ODDÝCHNEME! ALEBO? Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close