SKONČILA 2. FÁZA REKONŠTRUKCIE KNIŽNICE 🙂👍🧑‍🔧📚 Vďaka nej má teraz Karloveská knižnica vymenené zasklenie vchodových a interiérov…

SKONČILA 2. FÁZA REKONŠTRUKCIE KNIŽNICE 🙂👍🧑‍🔧📚
Vďaka nej má teraz Karloveská knižnica vymenené zasklenie vchodových a interiérových dverí a celej 12 metrov dlhej prednej časti fasády. Obe etapy rekonštrukcie boli financované z poslaneckých priorít mestských poslancov za Karlovu Ves, ktorými sú @Dana Čahojová @Branislav Záhradník a Peter Lenč. V druhej časti rekonštrukcie, ktorá sa uskutočnila počas jarných mesiacov, obnovili tiež stavebnú konštrukciu celého zádveria, kde položili novú dlažbu, povrch stien a podhľad. Vymenili elektroinštaláciu a osvetlenie, vrátane vonkajšieho osvetlenia. Celú prednú fasádu zateplili, obložili obkladom z prírodnej bridlice a doplnili dvomi kvetináčmi obloženými tiež bridlicou.
Vrchná časť obvodového muriva a vonkajší okenný parapet dostali vďaka rekonštrukcii nové oplechovanie. Rekonštrukcia knižnice sa uskutočnila v dvoch častiach od decembra minulého roka a bola financovaná z finančného príspevku vlastníka objektu, ktorým je hlavné mesto. Fond na podporu umenia poskytol grant vo výške 12 500 eur na modernizáciu mobiliáru pre vytvorenie príjemného prostredia pre študovňu a čitáreň.
Na dokončenie celkovej rekonštrukcie budovy Karloveskej knižnice by bolo potrebné ešte rekonštruovať nielen zadnú časť fasády, ktorá sa nachádza pod lávkou medzi Jurigovým námestím a budovou Allianz-SP, ale tiež vynoviť interiér knižnice vrátane nábytku, regálov či upraviť podhľad. Knižnica by si rovnako zaslúžila technické vybavenie hodné 21. storočia ako je úsporné osvetlenie, klimatizácia či kúrenie. Dá sa predpokladať, že hlavné mesto pristúpi k rekonštrukcii zadnej časti fasády až po ukončení rekonštrukcie Jurigovho námestia, do ktorej je zahrnutá aj spomínaná lávka.


Autor správy, foto a správu publikoval Karlova Ves on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Božikov: Teším sa, že do tímu prišli výborní hráči

So júl 3 , 2021
Prinášame ešte slová kapitána Vasila BOŽIKOVA ⚽💙 Čo odznelo na tlačovej konferencii – III. časť. Autor správy, zdroj a foto ŠK Slovan Bratislava on Facebook