S PRÍCHODOM HOÚČAV JE TU OPÄŤ KAMPAŇ „NEZABUDNI NA MŇA V AUTE“ 🚘☀️ 👉 Každý rok sa stretávame s prípadmi, kedy vodiči svojou nep…

S PRÍCHODOM HOÚČAV JE TU OPÄŤ KAMPAŇ „NEZABUDNI NA MŇA V AUTE“ 🚘☀️

👉 Každý rok sa stretávame s prípadmi, kedy vodiči svojou nepozornosťou a vplyvom hektického spôsobu života zabúdajú vo svojich uzamknutých vozidlách okrem svojich domácich miláčikov aj na to najcennejšie čo majú – svoje deti.

👉 Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute sa môže riešiť v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností môže mať skutok aj trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat.

👉 V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. Osoba môže navyše čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví či v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa.

👉 Ak je to možné a situácia to dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad meno majiteľa vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade odporúčame zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde je okamžite ponúknutá rada a pomoc ako postupovať.

👉 Aj toto leto budú preventisti v Bratislavskom kraji vykonávať preventívne aktivity zamerané predovšetkým na frekventované miesta ako sú parkoviská pri nákupných centrách.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

CVIČENIE AKTÍVNYCH ZÁLOH VOJENSKEJ POLÍCIE 🚨 🚓 Vojenská polícia už po tretíkrát vo svojich výcvikových priestoroch vo Vlkanovej...

Ne jún 19 , 2022
CVIČENIE AKTÍVNYCH ZÁLOH VOJENSKEJ POLÍCIE 🚨 🚓 Vojenská polícia už po tretíkrát vo svojich výcvikových priestoroch vo Vlkanovej a Hronseku zorganizovala cvičenie aktívnych záloh. 🪖 Pravidelné cvičene, má za úlohu udržať a rozširovať vojenské zručnosti a schopnosti potrebné pre prípadný výkon mimoriadnej služby. ➡️ Ide najmä o vševojskovú prípravu pre […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close