Rozhodnite o odkaze pre budúcnosť už teraz!

🎁🤖 Nová schránka, nové odkazy! Rozhodnite, čo uložíme do nadčasovej schránky pre Bratislavčanky a Bratislavčanov budúcnosti 👉 https://bit.ly/nadcasova_schranka

Pamätáte sa ešte, ako minulý rok zostúpil medený Archanjel Michal z Michalskej veže? A ako sme sa potom hrabali v jeho hlave a vybrali sme z nej 175ročnú schránku? Zimomriavky. Čoskoro sa Michal na vežu opäť vráti. A s ním aj časová schránka, ktorú po vzore starých majstrov opäť ukryjeme do hlavy tejto sochy.

Ale čo vložíme do tejto schránky? 100 ľudí, 100 chutí a ešte viac návrhov – od antigénového testu s podpisom ministra financií, cez smartfon, bitcoin, automobil až po srdce na dlani. Ďakujeme. Za všetky. Spolu s Múzeum mesta Bratislavy sme dôsledne zvažovali všetky atribúty, ktoré je pri časovej kapsule nevyhnutné zvážiť – od veľkosti, cez správny pomer reprezentatívnosti a nadčasového humoru, až po potenciálnu nezničiteľnosť nášho odkazu.

🥁🥁🥁 A DO VEĽKÉHO NADČASOVÉHO FINÁLE POSTUPUJÚ NASLEDOVNÉ NÁVRHY:

🛸 Kapsule s DNA Bratislavy (semená vybraných stromov, pôda z mestských lesov a pod.)
🛸 Mapa liniek MHD
🛸 Mapa Bratislavy
🛸 Vízia Bratislavy (futuristická pohľadnica mesta a jeho podoby o cca 200 rokov/spolupráca s výtvarníčkami či výtvarníkmi)

VÍŤAZ MÔŽE BYŤ LEN JEDEN. Zahlasujte do piatka 19. augusta na 👉 https://bit.ly/nadcasova_schranka a rozhodnite, čím prekvapíme Bratislavu 2158, alebo 2893, alebo 3011, alebo 2042 (fakt nevieme, kedy schránku Bratislavčanky a Bratislavčania budúcnosti otvoria 😅).

ℹ️ V októbri 2021 sme schránku po 175 rokoch spolu s vami (live) a spolu so zimomriavkami otvorili 👉 https://www.facebook.com/bkis.sk/videos/458650128863752 Čo schránka ukrývala? Množstvo rôznych predmetov z 18. a 19. storočia, napr. štvorhrannú medenú platničku s dvoma textami v nemeckom jazyku, pergameny s latinskými textami – dokonca aj s básňou, medenú schránku s relikviami deviatich svätých mučeníkov, zoznamy členov širšej mestskej rady z roku 1810 a užšej a širšej mestskej rady z roku 1839, medené mince, bankocetle…a teraz je rad na nás, doplniť zbierku pod dohľadom Krajského pamiatkového úradu.

Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Rozhodnite o odkaze pre budúcnosť už teraz!

Pi aug 12 , 2022
🎁🤖 Nová schránka, nové odkazy! Rozhodnite, čo uložíme do nadčasovej schránky pre Bratislavčanky a Bratislavčanov budúcnosti 👉 https://bit.ly/nadcasova_schranka Pamätáte sa ešte, ako minulý rok zostúpil medený Archanjel Michal z Michalskej veže? A ako sme sa potom hrabali v jeho hlave a vybrali sme z nej 175ročnú schránku? Zimomriavky. Čoskoro sa […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close