ROBOTIKA A AUTONÓMNE RIEŠENIA – SLOVENSKÍ INŽINIERI ZVÍŤAZILI V MEDZINÁRODNEJ KONKURENCII 🏆 🦾 Súčasťou nedávneho rokovania náče…

ROBOTIKA A AUTONÓMNE RIEŠENIA – SLOVENSKÍ INŽINIERI ZVÍŤAZILI V MEDZINÁRODNEJ KONKURENCII 🏆

🦾 Súčasťou nedávneho rokovania náčelníkov generálnych štábov V4 v Maďarku bol aj „Deň inovačných výziev“, počas ktorého tímy z krajín V4 prezentovali svoje autonómne riešenia využiteľné aj pre potreby ozbrojených síl.

🇨🇿 🇭🇺 🇸🇰 Cieľom tímov z Českej republiky, Maďarska a Slovenska bolo podporiť výmenu znalostí v oblasti bezpilotných pozemných vozidiel, ktoré by sa mali v čoraz väčšej miere nasadzovať aj vo vojenskom prostredí.

👍🏻Slovenský tím zložený z inžinierov a expertov zo spoločnosti RoboTech Vision, s.r.o. exceloval pri plnení súťažných úloh a aj v silnej medzinárodnej konkurencii dosiahol vo všetkých disciplínach najlepšie časy. Potvrdil tak, že na Slovensku sa rozvíjajú firmy s vysokým inovačným potenciálom aj pre obranný sektor.

🤖 Náš rezort usiluje o zlepšenie a prehĺbenie spolupráce so spoločnosťami aktívnymi v oblasti vývoja tzv. deep-tech technológií a zároveň máme ambíciu rozvíjať spoluprácu so start-upmi a inovačnými firmami, ktoré môžu na základe svojich znalostí a expertíz priniesť do obranného sektora nové technológie a sofistikované riešenia.

#mosr #v4 #inovationday #robotika #technologia


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Veľkokapacitné centrum Michalovce. Ako to tam vyzerá v súčasnosti?

Ne jún 19 , 2022
🇺🇦 VEĽKOKAPACITNÉ CENTRUM V MICHALOVCIACH JE PLNE V GESCII ŠTÁTU Veľkokapacitné centrum v Michalovciach prešlo od 11. júna pod kompetencie Hasičský a záchranný zbor. Zabezpečené sú všetky doterajšie služby pre odídencov prichádzajúcich z vojnou postihnutej Ukrajiny. Info aj TU: https://www.facebook.com/ministerstvovnutraSR/posts/395925712564167 Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close