REŽIM, KTORÝ SA NEDAL REFORMOVAŤ ⏳ V Československu sa 60. roky niesli v znamení uvoľňovania komunistického režimu. 🔔 Aj vo …

REŽIM, KTORÝ SA NEDAL REFORMOVAŤ

⏳ V Československu sa 60. roky niesli v znamení uvoľňovania komunistického režimu.

🔔 Aj vo vládnucej strane sa sformovala skupina reformistov na čele s Alexandrom Dubčekom, ktorý bol v januári 1968 zvolený za prvého tajomníka Ústredného výboru Komunistickej strany Československa (ÚV KSČ).

✨ Najviditeľnejšie sa prejavil reformný proces práve v tomto roku a nový typ zriadenia bol známy ako „socializmus s ľudskou tvárou“.

❗️ Ako však vieme, poľudštenie totalitného režimu sa nekonalo – práve naopak: 20. – 21. augusta na územie nášho štátu vtrhli okupantské vojská pod taktovou Sovietskeho zväzu a tuhá normalizačná zima. Demokratické tendencie ako aj naše právo na sebaurčenie boli okupantami udupané na nasledujúcich dvadsať rokov.

#august1968

Zdroj: https://www.upn.gov.sk/data/files/SKL-1968-SK-web.pdf


Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Kontrolný deň na vysnutom pracovisku Stavbárska

Pi aug 5 , 2022
Práce na vysunutom pracovisku mestskej polície na Stavbárskej ulici pokračujú. ⬇⬇⬇ 🔵 Bývalé pohostinstvo sa pomaly mení na moderné vysunuté pracovisko mestskej polície, na ktoré sú napríklad zvyknutí návštevníci Obchodnej ulice. 🔵 V prednej časti nájdu návštevníci takzvaný front office, teda miesto prvého kontaktu, kde obyvateľky a obyvatelia Bratislavy môžu […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close