Program komplexnej obnovy ZUŠ a CVČ v správe mesta

🎭⛹️‍♀️♟️ Predstavujeme vám Program komplexnej obnovy ZUŠ a CVČ v správe mesta!

Záleží nám na tom, aby z našich malých Bratislavčiat vyrástli raz veľkí ľudia v každom smere. ZUŠky a centrá voľného času sú v tomto nenahraditeľné. Preto nás teší, že sme k našim ZUŠkám a centrám pristúpili systémovo a máme Program komplexnej obnovy – teda každoročný plán rekonštrukcií v celkovej hodnote viac ako 10 miliónov eur. Mesto tak rekonštruuje 19 z 25 budov v Petržalke, v Dúbravke, v Starom Meste, v Karlovej Vsi, v Ružinove, v Devínskej Novej Vsi, v Novom Meste a v Rači. Jednoducho po celej Bratislave. Niektoré práve dokončujeme, na viacerých sú práce v plnom prúde a k ďalším pripravujeme projekty.

Naším cieľom je, aby sa riaditelia škôl mohli sústrediť na iné veci ako na opakované havárie, opadanú omietku, zatekajúce strechy. Tieto priestory majú, skrátka, zodpovedať súčasnej dobe. Majú byť energeticky hospodárne a moderné, bezpečné a príjemné, a to od sociálnych zariadení, kuchyniek, šatní až po triedy, telocvične a ateliéry.

Vo videu uvidíte niekoľko rekonštrukcií, na ktorých pracujeme a ďalšie nájdete na: http://bit.ly/obnova-zus-cvc

👉 Štefánikova 35, elokované pracovisko CVČ Gessayova, Staré Mesto – dokončená rekonštrukcia. Toto CVČ má krásnu novú fasádu, repasovali sme tu okná a žľaby, zrekonštruovali sme sociálne zariadenia, dielňu v suteréne a tiež sme vymenili kotolňu.

👉 ZUŠ Jána Albrechta, Topoľčianska, Petržalka – čiastočne dokončená rekonštrukcia. Na pôvodnej zdevastovanej terase a na streche sme vybudovali novú koncertnú sálu Edity Gruberovej, zrekonštruovali sme fasádu, zateplenie, strešné konštrukcie, vymenili sme všetky okná, odstránili plesne, vymenili sme kúrenie… A čo nás ešte čaká? Predovšetkým úprava okolia budovy – dlažby a kvetináčov.

👉 Batkova, elokované pracovisko CVČ Gessayova, Dúbravka
Pribudla tu skvelá lezecká stena! A nielen to, zrekonštruovali sme telocvične, toalety, sprchy, šatne a spoločné priestory. Pripravujeme kompletnú rekonštrukciu fasády, strechy a už sa nevieme dočkať na rekonštrukciu celej plavárne.

👉 ZUŠ Exnárova, Uránová 2, Ružinov
Tu sa usilovne pracuje! Komplex budov na Uránovej 2, ktorý len chátral, kompletne rekonštruujeme. Ide o takmer dvojmiliónovú investíciu. Zatiaľ je to stavenisko, ale bude to úžasný priestor.

O rekonštrukciách jednotlivých ZUŠ a CVČ vás budeme informovať. Obnovené budovy a priestory vám postupne predstavíme.

Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Program komplexnej obnovy ZUŠ a CVČ v správe mesta

Ut feb 1 , 2022
🎭⛹️‍♀️♟️ Predstavujeme vám Program komplexnej obnovy ZUŠ a CVČ v správe mesta! Záleží nám na tom, aby z našich malých Bratislavčiat vyrástli raz veľkí ľudia v každom smere. ZUŠky a centrá voľného času sú v tomto nenahraditeľné. Preto nás teší, že sme k našim ZUŠkám a centrám pristúpili systémovo a […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close