PRIPRAVILI SME ONLINE KURZ SLOVENSKÉHO JAZYKA PRE ZDRAVOTNÍKOV Z UKRAJINY V spolupráci s Ústavom cudzích jazykov Lekárskej fak…

PRIPRAVILI SME ONLINE KURZ SLOVENSKÉHO JAZYKA PRE ZDRAVOTNÍKOV Z UKRAJINY

V spolupráci s Ústavom cudzích jazykov Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave ponúkame zdravotníkov a zdravotníčiek z Ukrajiny odbornú jazykovú prípravu slovenského jazyka.

Podporujeme tým efektívnejšie začlenenie zdravotníkov z Ukrajiny do poskytovania zdravotnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach na území Slovenska.

Odborná jazyková príprava bude trvať 10 týždňov ako online riadená výuka trikrát týždenne v neskorších poobedňajších hodinách v dĺžke 90 minút. Odborná jazyková príprava bude realizovaná komunikatívnou metódou a už od prvých lekcií bude kladený dôraz na slovnú zásobu a gramatické konštrukcie, ktoré sa používajú v zdravotníckej praxi. Realizácia odbornej jazykovej prípravy bude hradená z rozpočtu Ministerstva zdravotníctva SR.

Prihlasovací formulár na odbornú jazykovú prípravu zdravotníckych pracovníkov z Ukrajiny je v slovenskom a ukrajinskom jazyku zverejnený na webovej stránke Ústavu cudzích jazykov LF UK v Bratislave – link:

https://www.fmed.uniba.sk/pracoviska/teoreticke-ustavy/ustav-cudzich-jazykov-lf-uk/kurz-slovenskeho-jazyka/

Ďalšia odborná jazyková príprava by následne prebiehala priebežne podľa potrieb a záujmu samotných respondentov, zdravotníckych pracovníkov z Ukrajiny.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

☠️ Predstav si, že ťa zamknú do klietky, jedlo napustia pesticídmi, na tvár nasadia masku a tri mesiace deň čo deň vdychuješ che...

Pi jún 17 , 2022
☠️ Predstav si, že ťa zamknú do klietky, jedlo napustia pesticídmi, na tvár nasadia masku a tri mesiace deň čo deň vdychuješ chemické výpary. ✍️ Pomôž ZASTAVIŤ TESTOVANIE NA ZVIERATÁCH V EÚ, podpíš tu 👉 https://eci.ec.europa.eu/019/public/#/screen/home Autor správy a foto Sloboda zvierat on Facebook Zdroj Read More

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close