PREVÁDZAČ S AUTOM PLNÝM MIGRANTOV NAJAZDIL NA SLOVENSKU IBA PÁR METROV Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migr…

PREVÁDZAČ S AUTOM PLNÝM MIGRANTOV NAJAZDIL NA SLOVENSKU IBA PÁR METROV

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ na základe vynikajúcej operatívnej činnosti získali informácie k nelegálnym prevozom cudzincov.

Obvinení Hassan A. (22 ročný) a Jalal S. (37-ročný) mali zabezpečiť pre ďalšieho obvineného Hichama Z. (47-ročného) motorové vozidlo, do ktorého v Maďarsku nastúpilo päť osôb pochádzajúcich zo Sýrie a štyri osoby pochádzajúce z Jemenu.

Cudzinci mali byť vodičom prevezení do Českej republiky za prisľúbenú finančnú odmenu vo výške 500 eur, pričom na túto cestu použili maďarsko-slovenský hraničný priechod, Alžbetin most v Komárne.

Pred týmto vozidlom išli v ďalšom vozidle dvaja občania Sýrie a poskytovali informácie o policajných hliadkach a aj súradnice trasy prevozu.

Na základe získaných informácii vozidlo zastavila hliadka obvodného oddelenia PZ Komárno. Vodič sa počas kontroly snažil prostredníctvom telefonického spojenia dať signál o prebiehajúcej policajnej kontrole vodičovi, ktorý prevážal nelegálnych migrantov.

Policajti však zastavili aj druhé vozidlo. Vodič nereagoval na výzvy na zastavenie, naopak, z miesta sa pokúsil ujsť. Policajti ho spacifikovali a obmedzili na osobnej slobode, bez zranenia.

Prípad prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ, ktorý troch páchateľov obvinil zo zločinu prevádzačstva spolupáchateľstvom a spracoval návrh na ich väzobné stíhanie. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody v trvaní od siedmich do 10 rokov.

Nelegálni migranti boli prevzatí cudzineckou políciou ÚHCP P PZ, ktorá s nimi vykonala administratívne úkony a následne boli umiestnení v útvare policajného zaistenia.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Výberové konanie na člena dozornej rady SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK

St jún 15 , 2022
Černý – Výberové konanie na člena dozornej rady SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK Otázky môže verejnosť klásť priamo v rámci živého prenosu do komentárov alebo tiež v rámci aplikácie sli.do pod # 6411 642 (link: https://app.sli.do/event/kX7NwmHuVRJ9Cq52B7vePN ) Informácie týkajúce sa spracúvania a ochrany osobných údajov: https://minzp.sk/files/osobny-urad/2022/dr-svp/verejne-vypocutie_svp-s-p._clen-dozornej-rady.pdf Autor správy, foto a správu publikoval […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close