PREHĽAD INFORMÁCIÍ K RUSKÉMU ÚTOKU NA UKRAJINU STREDA 15.6.2022 (Zdroj: TASR, SITA, AFP, AP, DPA, ČTK, ČT24, GUARDIAN, CNN, …

PREHĽAD INFORMÁCIÍ K RUSKÉMU ÚTOKU NA UKRAJINU

STREDA 15.6.2022

(Zdroj: TASR, SITA, AFP, AP, DPA, ČTK, ČT24, GUARDIAN, CNN, BBC, REUTERS, UNIAN, OS SR)

UKRAJINA 🇺🇦

• Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok večer povedal, že obrana Donbasu je „životne dôležitá“. Práve výsledok tamojších bojov totiž podľa jeho slov určí, akým smerom sa bude vojna ďalej uberať.

• Britská tajná služba v stredu v pravidelnej správe o situácii na Ukrajine potvrdila, že v bunkroch pod chemickou továrňou Azot v meste Severodoneck sa okrem ukrajinských vojakov skrývajú i stovky civilistov. Britská tajná služba tiež predpokladá, že je veľmi nepravdepodobné, že by Rusko pri plánovaní invázie na Ukrajine rátalo s takým veľkým odporom alebo pomalým vývojom konfliktu.

SVET 🌏

• Americký prezident Joe Biden predstavil plán západných spojencov na vybudovanie dočasných skladov v blízkosti hraníc s Ukrajinou na zabezpečenie vývozu obilia, ktorý Rusko znemožňuje blokádou ukrajinských čiernomorských prístavov.

• Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg povedal, že Ukrajina by mala dostať ďalšie ťažké zbrane, aby dokázala odolať ruskej agresii na východe krajiny.

• Ruský prezident Vladimir Putin chce pravdepodobne stále dobyť veľkú časť Ukrajiny, alebo celé jej územie. V utorok to uviedol námestník amerického ministra obrany Colin Kahl.

• Ruské ministerstvo zahraničných vecí v utorok oznámilo, že v súvislosti s protiruskými krokmi britskej vlády zavádza sankcie voči popredným britským novinárom a zástupcom rezortu obrany. Týchto 49 fyzických osôb má zákaz vstupu na územie Ruskej federácie.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

😍 Prázdninová pozvánka 🧒 ZŠ Laborecká👦 🖥 registrácia do 3️⃣0️⃣. júna ⏳

St jún 15 , 2022
😍 Prázdninová pozvánka 🧒 ZŠ Laborecká👦 🖥 registrácia do 3️⃣0️⃣. júna ⏳ Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Humenné – MsÚ on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close