PREHĽAD INFORMÁCIÍ K RUSKÉMU ÚTOKU NA UKRAJINU SOBOTA 18.6.2022 (Zdroj: TASR, SITA, AFP, AP, DPA, ČTK, ČT24, GUARDIAN, CNN, …

PREHĽAD INFORMÁCIÍ K RUSKÉMU ÚTOKU NA UKRAJINU

SOBOTA 18.6.2022

(Zdroj: TASR, SITA, AFP, AP, DPA, ČTK, ČT24, GUARDIAN, CNN, BBC, REUTERS, UNIAN, OS SR)

UKRAJINA 🇺🇦

• Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom pravidelnom príhovore v piatok večer uviedol, že vstup Ukrajiny do Európskej únie by bol pre euroblok prínosom.

• Ukrajina plánuje obnoviť mierové rozhovory s Ruskom až koncom augusta po tom, ako vykoná protiútoky. V tom čase už bude v lepšej pozícii pre rokovania, uviedol hlavný vyjednávač Kyjeva Davyd Arachamija.

• Ukrajinskí predstavitelia v sobotu uviedli, že v dedinách v okolí mesta Severodoneck, ktoré sa ruské sily snažia už niekoľko týždňov dobyť, prebiehajú intenzívne boje. „Najprudšie boje sa teraz odohrávajú neďaleko Severodonecka. (Rusi) nekontrolujú mesto úplne,“ uviedol Serhij Hajdaj, gubernátor Luhanskej oblasti, v ktorej sa toto mesto nachádza.

• Ukrajinskými raketami zasiahnutý remorkér ruskej Čiernomorskej flotily sa podľa ukrajinských predstaviteľov potopil. Rusko ani nezávislé zdroje takúto informáciu dosiaľ nepotvrdili.

SVET 🌏

• Nemecký kancelár Olaf Scholz prisľúbil, že zbrane, ktoré od Nemecka žiada Ukrajina na boj proti ruským inváznym silám, dorazia včas, aby mohli zvrátiť situáciu v bojoch v Donbase.

• Ruská vojenská loď v piatok dvakrát narušila dánske výsostné vody severne od ostrova Bornholm v Baltskom mori. Vyplýva to z vyhlásenia dánskych ozbrojených síl.

• Britský premiér Boris Johnson, ktorý v piatok neohlásene pricestoval do Kyjeva na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ponúkol Ukrajine rozsiahly výcvik tamojších vojakov. Londýn tvrdí, že by dokázal vycvičiť až 10.000 vojakov každých 120 dní.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

PSOVODI Z MICHALOVIEC DETI NESKLAMALI Psovodi z Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach, aj napriek veľmi nepriaznivému počas...

So jún 18 , 2022
PSOVODI Z MICHALOVIEC DETI NESKLAMALI Psovodi z Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach, aj napriek veľmi nepriaznivému počasiu, nechceli sklamať deti, ktoré ich čakali v obci Zbudza v okrese Michalovce. Aj keď počasie bolo ozaj „pod psa“, oni tých svojich „havkáčov“ zobrali a išli spestriť deťom ich deň. Ozaj klobúk dole […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close