PREDRAŽENÁ AUTOSEDAČKA ČI CHLADNIČKA 🙄 BAZÁRE NAĎALEJ PREKYPUJÚ PODVODNÍKMI 💸💸💸 ➡ Internetový svet predstavuje pre podvodníkov …

PREDRAŽENÁ AUTOSEDAČKA ČI CHLADNIČKA 🙄
BAZÁRE NAĎALEJ PREKYPUJÚ PODVODNÍKMI 💸💸💸

➡ Internetový svet predstavuje pre podvodníkov hojné miesto na realizáciu podvodných konaní. Zlodej nemusí už nikam chodiť a kradnúť môže priamo zo svojej obývačky. Stačí ak uveríte falošným aplikáciám, do ktorých zadáte svoje platobné údaje a peniaze sú za pár minút preč.

1️⃣ Dva prípady ukážkových podvodov sa stali počas uplynulých dní. Pri prvom podvode prišla na jedno z obvodných oddelení Okresného riaditeľstva PZ Bratislava IV podať trestné oznámenie inzerentka, ktorá na internetovom bazári ponúkala na predaj chladničku. Na jej ponuku reagoval záujemca, ktorý ju kontaktoval prostredníctvom aplikácie whatsapp a navrhol jej, aby chladničku zaslala prostredníctvom jednej z doručovacích spoločností. Zároveň jej prišiel email, do ktorého mala vyplniť údaje od jej platobnej karty. O niekoľko minút po zadaní údajov jej z bankového účtu ,,odišlo“ 500 € a následne 499,99 €.

2️⃣ Ďalšou poškodenou, ktorá rovnakým spôsobom prišla o stovky eur, bola žena inzerujúca detskú autosedačku. Tiež zadala údaje platobnej karty s pocitom, že jej budú doručené peniaze za tovar, ktorý predávala. Prekvapenie v podobe strhnutých peňazí z účtu na seba nenechalo dlho čakať. Stačilo pár minút a v dvoch platbách jej z účtu odišlo celkovo 700 €. Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Senci prijali od poškodenej trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu podvodu.

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Na základe uvedených prípadov a mnohých ďalších Vás upozorňujeme, aby ste nezadávali údaje svojich platobných kariet do aplikácií, ktoré Vám zašlú neznáme osoby. Keď predávate tovar, určite nie je potrebné, aby ste poskytovali okrem čísla IBAN iné údaje zo svojej karty!
Zároveň upozorňujeme, že ak už zadáte údaje z platobnej karty a príde Vám oznámenie ,,Platba nebola zrealizovaná“ v žiadnom prípade nepotvrdzujte ďalšie pokusy o zrealizovanie platby.


Autor správy a foto Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

ĎALŠIA DOPRAVNÁ NEHODA S ÚČASŤOU VOZIDLA MESTSKEJ HROMADNEJ DOPRAVY Dnes (08.11.2022) krátko po 13.00 hod sme prijali na li...

Ut nov 8 , 2022
ĎALŠIA DOPRAVNÁ NEHODA S ÚČASŤOU VOZIDLA MESTSKEJ HROMADNEJ DOPRAVY Dnes (08.11.2022) krátko po 13.00 hod sme prijali na linke 158 oznámenie o zrážke autobusu mestskej hromadnej dopravy s osobným motorovým vozidlom, ku ktorej došlo v Petržalke na Prokofievovej ulici. Vykonané dychové skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu u vodičov boli s […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close