POZÝVAME VÁS NA KONCERT CAMERATA NOVISOLIENSIS – ANNUS MUSICUM V RÁMCI 61. BANSKOBYSTRICKEJ HUDOBNEJ JARI 🎶 Najstarší banskobys…

POZÝVAME VÁS NA KONCERT CAMERATA NOVISOLIENSIS – ANNUS MUSICUM V RÁMCI 61. BANSKOBYSTRICKEJ HUDOBNEJ JARI 🎶

Najstarší banskobystrický chrám s veľkolepou vitrážovou výzdobou – Kostol nanebovzatia Panny Márie sa už zajtra, 11. mája 2022 o 18:00 hod. stane dejiskom koncertu pod názvom Annus Musicum.

Vystúpi Komorný spevácky zbor Ars Vocalis so zbormajsterkou Oľgou Bystrianskou a na koncerte sa predstaví aj Orchester Camerata Novisoliensis so sólistami Jelou Špitkovou, ukrajinskou huslistkou Kateryna Popovych, Klárou Jelínkovou na flaute, Barborou Simanovou na anglickom rohu a Katarínou Mojžišovou so svojim spevom. V programe odznejú sakrálne a svetské skladby autorov od baroka po 20. storočie pod vedením dorigenta Pavla Tužinského.

Návštevníci si zároveň budú môcť pozrieť aj krídlový gotický oltár, dielo majstra Pavla z Levoče, ktorý sa nachádza na severnej strane kostola, v Kaplnke sv. Barbory.

Vstup na koncert je zdarma. Všetci ste srdeční vítaní!😊


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

POLICAJTI POČAS VÍKENDU DOHLIADALI NA BEZPEČNOSŤ JILL BIDENOVEJ - PRVEJ DÁMY USA, KTORÁ NAVŠTÍVILA...

Ut máj 10 , 2022
POLICAJTI POČAS VÍKENDU DOHLIADALI NA BEZPEČNOSŤ JILL BIDENOVEJ – PRVEJ DÁMY USA, KTORÁ NAVŠTÍVILA SLOVENSKO Polícia Slovenskej republiky V POHOTOVOSTI AJ NA VÝCHODE: POLICAJTI POČAS VÍKENDU DOHLIADALI NA BEZPEČNOSŤ JILL BIDENOVEJ – PRVEJ DÁMY USA, KTORÁ NAVŠTÍVILA SLOVENSKO Policajti počas víkendu dohliadali na bezpečnosť delegácie a regulovali dopravu. Len v […]
close