POZOR NA PODVODNÍKOV! ‼ Dôverčivá seniorka poskytla v dobrej viere neznámemu podvodníkovi všetky potrebné údaje, vďaka ktorým sa…

POZOR NA PODVODNÍKOV!
‼ Dôverčivá seniorka poskytla v dobrej viere neznámemu podvodníkovi všetky potrebné údaje, vďaka ktorým sa dostal do jej bankového účtu. Babičku takto okradol o 30 000 eur… Polícia SR – Bratislavský kraj upozorňuje na rastúci počet podobných podvodov, ktorých obeťami sú dôverčiví občania. V tejto súvislosti polícia radí:
👉 neposkytujte žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám, či produktom,
👉 ak si neznáma osoba telefonicky pýta vaše údaje k platobným kartám a údaje k službe internetbanking, alebo prihlasovacie údaje a heslo, v žiadnom prípade neposkytujte ich.
🙏Upozornite a poučte o tom aj vašich rodičov či starých rodičov, aby sa nedali nachytať!


❗️NEDAJTE SA NACHYTAŤ❗️
CHRÁŇTE AJ SVOJICH STARÝCH RODIČOV!👵👴

☝V posledných dňoch sme na území bratislavského kraja zaznamenali nárast prípadov s podvodmi, kedy páchatelia pod rôznymi vymyslenými legendami telefonicky kontaktujú dôverčivých občanov. Ich otázky smerujú k úhradám, ktoré mali byť zrealizované z konkrétneho bankového účtu.
☝Zámerom je dostať prihlasovacie údaje do internet bankingu a následne aj číslo pridelenej karty k bankovému účtu. Ďalšou požiadavkou je aj rodné číslo a po vygenerovaní bankou aj zabezpečovací kód. Celá táto komunikácia sa odohráva v duchu akejsi „pomoci“ zvrátiť „vyššiu transakciu“, ktorá mala byť vykonaná krátko pred telefonátom od páchateľa.
☝Takýto prípad sme zaznamenali aj v priebehu tohto týždňa. Dôverčivá seniorka všetky vyššie uvedené údaje poskytla a následne ju doposiaľ neznámy páchateľ okradol o sumu v celkovej výške 30.000,-€, ktorú mala na svojom bankovom účte.

👮Bratislavská krajská polícia v tejto súvislosti dáva občanom do pozornosti nasledovné:
– v prípade takýchto telefonátov neposkytujte žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám, či produktom.
– banka nikdy nežiada obdobné údaje od klienta telefonicky, fakultatívne vyžaduje iba osobné údaje pre identifikáciu klienta, avšak nikdy nie konkrétny údaj ku konkrétnej službe, či produktu.
– v prípade, ak si Vám neznáma osoba telefonicky pýta Vaše údaje k platobným kartám a údaje k službe internetbanking, alebo prihlasovacie údaje a heslo, neposkytujte ich!

❗CIEĽOM TÝCHTO VOLANÍ A INTERNETOVEJ KOMUNIKÁCIE JE IBA JEDINÉ – ZÍSKAŤ A VYLÁKAŤ OD VÁS VAŠE PENIAZE❗
☝️Ako najrýchlejší spôsob negovania – blokácie takto prevedených finančných prostriedkov na účty páchateľa je bezodkladné informovanie zákazníckej linky Vašej banky. Pracovníci infolinky vykonajú úkony na zamedzenie nakladania s finančnými prostriedkami na účte poškodeného, ako aj na účtoch kam boli finančné prostriedky prevedené, rovnako vykonajú aj všetky ďalšie potrebné úkony. Autor správy a foto Bratislava – Nové Mesto on Facebook Zdroj Bratislava – Nové Mesto on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Prešovská frustrácia narastá, Bespalov vybuchol ako Hunga Tonga (FOTO)

St jan 19 , 2022
Autor víťazného gólu v Prešove obranca HC SLOVAN Bratislava Daniel Gachulinec: „Tréneri sa ma aj pýtali, ako som sa tam vlastne dostal. Vymenili sme si pozície s Yoganom, nakorčuľoval som si na stred a on mi to tam hodil. Bola to krásna prihrávka a nezostávalo už nič iné, len korčuľovať […]
close