Poznáte Imre Madácha? Bol to významný maďarský spisovateľ, ktorý sa narodil v kaštieli v Dolnej Strehovej a tu prežil veľkú čas…

Poznáte Imre Madácha?
Bol to významný maďarský spisovateľ, ktorý sa narodil v kaštieli v Dolnej Strehovej a tu prežil veľkú časť svojho života. Preslávil sa dielom Tragédia človeka, ktoré bolo preložené do štyridsiatich jazykov a je dodnes prítomné na divadelných javiskách.

Táto dramatická poézia sa stala hlavným motívom netradičnej, výtvarne avantgardnej výstavy „…zložil som báseň…“, ktorou si pripomíname 200. výročie Madáchovho narodenia. V troch jazykoch sa dozviete okolnosti vzniku Tragédie človeka, ako aj následný život diela. K pätnástim obrazom Tragédie človeka vzniklo postupom času množstvo ilustrácií, z ktorých je zostavený grafický materiál výstavy a premietať sa bude aj dielo súčasného autora Endre Koroncziho – 15 obrazov z Poubuter parku, ktoré bolo vytvorené pre túto výstavu. Paralela vetra a idey, pádu či vzletu bytosti a ducha vo filme nám poskytuje možnosť vžiť sa do drámy Madáchovho človeka v zrkadle súčasnosti.

Výstava bude otvorená 25. Januára 2023 o 15.00 v budove Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave. Srdečne Vás pozývame!


Autor správy, foto a správu publikoval Slovenské národné múzeum on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Slovenské národné divadlo's post

St jan 25 , 2023
🎭 Balet&SĽUK/Tancom k sebe – štvrtok 9. februára o 19.00 hod. Februárové predstavenie divácky mimoriadne úspešného projektu, v ktorom na jednom pódiu dochádza k priateľskej konfrontácii akademického baletu a scénického ľudového tanca ponúka ešte niekoľko voľných miest! 🤩 🎟 Vstupenky: bit.ly/BaletSLUK_SND 📷 Juraj Žillinčár Autor správy, foto a správu publikoval […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close