Poznáte Bosniak? SNM – Múzeum Betliar: kaštieľ Betliar, hrad Krásna Hôrka vám ho priblíži v rámci snahy #vratmezivotdoparku a …

Poznáte Bosniak?

SNM – Múzeum Betliar: kaštieľ Betliar, hrad Krásna Hôrka vám ho priblíži v rámci snahy #vratmezivotdoparku a Víkendu otvorených parkov a záhrad. Tešíme sa na vás!


SPOZNAJTE S NAMI BOSNIAK 🏦

Okrem dobre známych a obľúbených miest ukrýva park kaštieľa aj viacero zákutí, ktoré verejnosti nie sú veľmi známe. V rámci Víkendu otvorených parkov a záhrad sme sa preto v spolupráci s občianskym združením Andoras rozhodli predstaviť verejnosti objekt s názvom Bosniak.

Táto zaujímavá stavba nachádzajúca sa na východnom okraji parku slúžila v 19. storočí grófovi Emanuelovi I. Andrássymu ako priestor pre vystavenie jeho exotických trofejí. Aktuálny osud Bosniaku je však dnes v našich rukách a veríme, že aj vďaka podpore verejnosti sa nám v budúcnosti podarí vdýchnuť tejto zaujímavej stavbe nový život.

Pozývame vás počas prehliadky parku zastaviť sa aj na tomto mieste. Členovia OZ Andoras pripravujú pre všetkých návštevníkov malé občerstvenie a možnosť získať nové informácie.

Ďakujeme Vám, že ostávate zodpovední a tešíme sa na Vás!

#vratmezivotdoparku

ISMERJE MEG VELÜNK A BOSNYÁKHÁZAT 🏦

A jól ismert és népszerű helyek mellett a kastély parkja számos olyan helyet is rejt, amely nem túl jól ismert a nyilvánosság számára. A Nyitott Parkok és Kertek Hétvégéje keretében az Andoras Polgári Társulással együttműködve úgy döntöttünk, hogy bemutatunk a nagyközönségnek egy épületet, amit Bosnyákháznak (Bosnia bar) hívnak.

Ez az érdekes épület a park keleti szélén található, I. Andrássy Manó grófnak szolgált a 19. században, ahol az egzotikus trófeáit állította ki. A Bosnyákház jelenlegi sorsa azonban most a mi kezünkben van, és úgy gondoljuk, hogy a lakosság támogatásának köszönhetően a jövőben új életet lehelhetünk ebbe az érdekes épületbe.

Meghívjuk a kedves látogatókat, hogy álljanak meg ezen a helyen a park idegenvezetővel történő megtekintése során. Az Andoras Polgári Társulás tagjai kis frissítővel készülnek, és a látogatók új információkat szerezhetnek az épülettel és a jövőjét illető tervekkel kapcsolatban.

Köszönjük, hogy továbbra is felelősek maradnak és mindenkit szeretettel várunk. Autor správy, foto a správu publikoval Slovenské národné múzeum on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Už tento víkend sa bude konať BRaK - Bratislavský knižný festival - a my sme opäť jeho súčasťou! V priestoroch Novej Cvernovky ...

Pi jún 25 , 2021
Už tento víkend sa bude konať BRaK – Bratislavský knižný festival – a my sme opäť jeho súčasťou! V priestoroch Novej Cvernovky stretnete nás, ale aj ďalšie výborné slovenské vydavateľstvá a čaká na vás skvelý sprievodný program – výstavy, diskusie a autorské čítania, koncerty, divadlá, workshopy i detský program. ➡️ […]