POČÚVAME NÁZORY A VEDIEME KONŠTRUTÍVNU DISKUSIU Minister vnútra Slovenskej republiky Roman Mikulec sa dnes (2. júna 2022) na pô…

POČÚVAME NÁZORY A VEDIEME KONŠTRUTÍVNU DISKUSIU

Minister vnútra Slovenskej republiky Roman Mikulec sa dnes (2. júna 2022) na pôde MV SR v Bratislave stretol s líderkou bieloruskej opozície Svietlanou Cichanovskou. Predmetom ich spoločnej schôdzky bola situácia súvisiaca s inváziou Ruska na Ukrajinu.

Minister vnútra zdôraznil, že rovnako ako EÚ i Slovensko odsudzuje zapojenie Bieloruska do nevyprovokovanej a neodôvodnenej vojenskej invázie Ruska voči Ukrajine poskytnutím svojho územia na presuny ruských vojsk a ruské raketové útoky voči Ukrajine. Toto hodnotenie zdieľa aj S. Cichanovská.

S. Cichanovská zdôraznila, že v rozpore s bieloruským oficiálnym režimom mnoho bieloruských občanov citlivo a nesúhlasne vníma ruskú inváziu na Ukrajine.

Minister vnútra si pozorne vypočul názory bieloruskej strany a poďakoval za konštruktívnu diskusiu.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

SPOMIENKA NA ŠTVRTOK Pomoc príslušníka VB s pokazeným autom. 80-te roky 20. storočia Zdroj: Múzeum polície.

Št jún 2 , 2022
SPOMIENKA NA ŠTVRTOK Pomoc príslušníka VB s pokazeným autom. 80-te roky 20. storočia Zdroj: Múzeum polície. Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close