PLATY O 3 PERCENTÁ SA OD 1. JÚLA ZVÝŠIA AJ HASIČOM A HORSKÝM ZÁCHRANÁROM Nové ustanovenia zvyšujúce stupnice platových taríf …

PLATY O 3 PERCENTÁ SA OD 1. JÚLA ZVÝŠIA AJ HASIČOM A HORSKÝM ZÁCHRANÁROM

Nové ustanovenia zvyšujúce stupnice platových taríf hasičov a záchranárov dnes schválila vláda nariadením, návrh ktorého na rokovanie predložil minister vnútra Roman Mikulec.

„So zvýšením taríf platov ráta aj rozpočet ministerstva vnútra. Hasiči a záchranári si zaslúžia adekvátne ohodnotenie za svoju prácu,“ povedal šéf rezortu vnútra Roman Mikulec.

Podľa kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa sa platové tarify všetkých zamestnancov ministerstva vnútra zvyšujú o 3 percentá. K zvýšeniu platov pre 4 429 hasičov a 180 horských záchranárov dôjde takisto od 1. júla.

Podľa zákona o Hasičskom záchrannom zbore sa v rámci vyjednávaní o podmienkach výkonu štátnej služby každoročne dohodne zvýšenie stupnice platových taríf v závislosti od priemernej mesačnej mzdy zamestnancov v podnikateľskej sfére a možností štátneho rozpočtu. Termín zvýšenia platových taríf hasičov a horských záchranárov vláda následne schváli nariadením.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

📌 Aktuality z mesta Martin https://bit.ly/3xLXGm7

St jún 22 , 2022
📌 Aktuality z mesta Martin https://bit.ly/3xLXGm7 Autor správy, foto a správu publikoval Martin – oficiálna stránka mesta on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close