CESTA MEDZI PODHRADÍM A KONSKOU PREJDE REKONŠTRUKCIOU

CESTA MEDZI PODHRADÍM A KONSKOU PREJDE REKONŠTRUKCIOU

na úseku cesty III/2131 medzi obcami Podhradie a Konské bude v najbližšej dobe prebiehať rekonštrukcia cesty formou stabilizácie geobunkami. Navrhovanými stavebnými úpravami bude vozovka v existujúcom úseku vybúraná, vrátane výmeny podložia, ktoré bude realizované prostredníctvom geobuniek. Následne bude doplnená vozovka celkovej hrúbky 470 mm. Kryt vozovky je tvorený asfaltovým betónom hr. 40 mm + 60 mm. V rámci navrhovaných stavebných úprav bude realizovaná taktiež dosypávka existujúcich násypových svahov do požadovaného sklonu. Práce by mali trvať dva mesiace.

✅Realizáciou navrhovaných prác sa predĺži životnosť a stabilita podložia cestnej komunikácie, zlepší sa stavebno-technický stav cesty a jej odvodňovacích zariadení, a v neposlednom rade sa zvýši bezpečnosť účastníkov cestnej premávky v danom úseku.

🗺Všetky opravy ciest nájdete aj v našej interaktívnej mape ciest: https://bit.ly/2H4kqaK
ℹ viac info o našich úspechoch v doprave v rámci Stratégie22+: https://bit.ly/3iiBnxX

#strategia22+ #zilinskykraj22+ #doprava22+


Autor správy, foto a správu publikoval Žilinský Samosprávny Kraj on Facebook

redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Šulla: Som vďačný za šancu, no smutný z výsledku

Št sep 23 , 2021
„Chytalo sa mi dobre, samozrejme, mimo gólu. Po zranení som naskočil do druhého zápasu po sebe, som vďačný za šancu. Nemám však dôvod na úsmev, keď sme prehrali,“ povedal Michal ŠULLA. Michal Šulla po zápase v Ružomberku. Autor správy, foto a správu publikoval ŠK Slovan Bratislava on Facebook