PRVÁCI POMÁHAJÚ SENIOROM PREKONAŤ IZOLÁCIU PEKNÝM PROJEKTOM

PRVÁCI POMÁHAJÚ SENIOROM PREKONAŤ IZOLÁCIU PEKNÝM PROJEKTOM

Prepojenie mladej a staršej generácie, ktoré boli hlboko zasiahnuté izoláciou počas koronakrízy, to je hlavný cieľ jednej z kategórií iniciatívy hlavného mesta Deti pre Bratislavu 2021, za ktorým stoja aj staromestskí poslanci.

Prváčikovia zo Základnej školy na Hlbokej vytvorili a odovzdali srdiečka s venovaním pre konkrétnych seniorov v jednotlivých zariadeniach Seniorcentra Staré Mesto. No nezaháľali ani seniori, aj oni mali nachystané srdiečka, ktoré pre zmenu odovzdali deťom. Predovšetkým pani Alžbeta, ktorá vlastnoručne ušila desiatky originálnych sŕdc pre malých školákov.

Okrem srdiečok pripravili prváci pre starkých aj program – zarecitovali im básničky a spoločne si zaspievali. „Teší ma, že naše deti majú veľké srdcia a rozhodli sa pomáhať. Je dôležité, aby deti videli, že staroba je súčasťou života. Zažívame bezstarostné detstvo, potom príde pracovný život a nakoniec sa môže stať, že je človek odkázaný na pomoc ostatných. Taká je realita, to však nemení nič na tom, že životom treba kráčať rovno,“ povedala na stretnutí Zuzana Aufrichtová – starostka Starého Mesta.

Líderkou iniciatívy Deti pre Bratislavu, ktorá vstúpila už do 3. ročníka, je staromestská poslankyňa Dana Kleinert, staromestskí poslanci Matej Vagač a Adam Berka, ktorí sú zároveň poslancami Bratislavy, zas na iniciatívu venovali svoju poslaneckú prioritu.


Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🌳 V týchto dňoch prebieha v našich uliciach injektáž inváznych drevín Nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o mestskú zeleň je a...

Ut jún 29 , 2021
🌳 V týchto dňoch prebieha v našich uliciach injektáž inváznych drevín Nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o mestskú zeleň je aj odstraňovanie inváznych druhov, ktoré majú veľmi negatívny vplyv nielen na verejný priestor, no predovšetkým na naše pôvodné druhy a biotopy. Nakoľko ide o dreviny, ktoré boli odborníkmi vyhodnotené ako obzvlášť škodlivé, […]