Photos from Stará tržnica’s post

ZDOBENIE MEDOVNÍKOV, DETSKÉ ANIMOVANÉ FILMY A PREDAJNÁ VÝSTAVA KERAMIKY. 👨‍🌾 🎞️ 🍵 To všetko a ešte viac nájdete na sobotnom Trh-Piac-Markt 2022 okrem obľúbených predajcov. Vidíme sa 10. decembra od 9:00 do 15:00.

10:00 – 14:00 / PRÍZEMIE / TERRA MADRE DAY 2022 – DEŇ MATKY ZEME
👨‍🌾 Pozývame vás ozdobiť si medovníky do stánku Medovníkovo a osláviť Deň matky zeme so Slow Food Pressburg. Vítané sú všetky vekové kategórie a popri zdobení sa môžeme rozprávať o slow foode, remeselných potravinách alebo o tom, ako prežiť „pomalé“ vianočné sviatky.

Terra Madre Day:
Každý rok 10. decembra oslavujú potravinové komunity a miestne združenia Slow Food na celom svete lokálne, dobré, čisté, férové potraviny a trvalo udržateľnú produkciu potravín. Počas tohto dňa zviditeľňujú predovšetkým roľníkov, rodinné farmy, manufaktúry, ktoré pestujú, chovajú a spracovávajú prírode verným spôsobom.

10:00 – 15:00 / Oáza / A Dose of Beauty / výstava keramiky
🍵 Pozývame vás na PREDAJNÚ výstavu keramiky, ktorú vytvorila komunita okolo keramickej dielne v Starej tržnici a niekoľkí hostia. Výstava je otvorená od 10:00 do 15:00 počas decembrových sobotných trhov.

o 10:00 a 13:00 / POSCHODIE – DETSKÁ ZÓNA / PREMIETANIE ANIMOVANÝCH FILMOV
🧸 V detskej zóne na poschodí sa naši najmenší návštevníci môžu tešiť na premietanie animovaných filmov, ktoré pre vás vybrali BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti a Festival BAB.

09:00 – 15:00 / POSCHODIE / BRATISLAVSKÁ KNIŽNÁ BURZA
📚 Na poschodí tržnice bude súbežne s trhom prebiehať Bratislavská knižná burza 2022, kde zoženiete rôzne knižné tituly, grafiky, plagáty a LP platne.

11:30 – 13:00 / Oáza/ Otvorený ateliér
🏺 Oáza vás pozýva na workshop pre deti (aj dospelých). Do keramického štúdia sa môžete prísť pohrať s hlinou, sprevádzať vás budú lektorky Eva a Karin.

10:00 – 14:00 / Lab.cafe / SOBOTNÉ STUDIYO – OZDOBY Z EKO ŽIVICE
✂️ Pozývame vás na workshop výroby ozdôb z eko živice. Ekologická živica je zaujímavý materiál, ktorý vznikol spojením minerálneho základu a čistej akrylovej živice na báze vody. Zistíte, ako správne namiešať hmotu, pohráte sa s farebnými pigmentami a vytvoríte sadu eko živicových ozdôb, presne podľa svojho gusta. Môžete si vyskúšať aj obľúbenú techniku “pozlátenia”. Ak sa vám domov nehodia zlaté doplnky, môžete sa pohrať aj so strieborným a medeným prevedením.


Autor správy a foto Stará tržnica on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Bratislava - hlavné mesto SR's post

Pi dec 9 , 2022
🎄 Pozrite sa na tohtoročnú vianočnú výzdobu v jej plnej, jagavej, ligotavej kráse! ✨ Dnešné počasie prechádzkam večerným a vianočným mestom nepraje, preto si kúsok atmosféry vytvorme aspoň tu: Pošlite nám do komentára vašu fotku, na ktorej je vianočná výzdoba v meste a kto získa najviac srdiečok, vyhráva najlepší pocit! […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close