Photos from Stará tržnica’s post

ROK 2022 V STAREJ TRŽNICI: LETNÁ UMELECKÁ INŠTALÁCIA 🌊 💫 🌀
👉 Naším dlhodobým cieľom je nájsť spôsob, ako tržnicu ešte viac oživiť a sprístupniť ju návštevníkom aj počas týždňa, nielen počas sobotných potravinových trhov či externých udalostí. Inštaláciou INNER LIFE by maotik sa nám podarilo druhé leto po sebe priniesť do budovy tržnice a jej okolia umenie pre všetkých – umelcom aj úplným laikom, domácim aj cudzincom, rodinnám s deťmi, pracujúcim ľuďom aj dôchodcom. Počas leta navštívilo umeleckú inštaláciu viac ako 45 000 návštevníkom každého veku.

👉 Inštalácia tento rok opäť priniesla návštevníkom možnosť stať sa súčasťou umenia. Mali príležitosť vytvoriť digitálny mikrosvet živých obrazov a zvukov, ktoré reagujú na pohyb.

👉 Inštalácia od prestížneho francúzskeho digitálneho umelca Mathieu Le Sourd bola vytvorená pre túto príležitosť a architektúru. Spájala prírodný mikrosvet a živé digitálne akvarelové obrazy jedinečnou formou reagujúcou na pohyb. Pohyb návštevníkov bol snímaný lasermi, ktoré následne naživo generovali abstraktné vizuálne kompozície a zvuky. Viac info o umelcovi: www.maotik.com.

👉 Na oslavu hypnotického spojenia pohybu ľudského tela a digitálnych obrazov aj zvukov boli súčasťou inštalácie aj štyri tanečné performances. Tomas Danielis zo štúdia Radical Empathy spolu so sprievodom tanečníkov Soňa Kúdeľová a Matúš Szegho zinscenoval 15 minútové predstavenie, ktoré sa s prvkami improvizácie štyrikrát opakovalo. Návštevníci tak mohli za cenu zvyčajného vstupného zažiť neobyčajný umelecký moment.

👉 Bez partnerov by sme však takýto projekt určite nedokázali realizovať. Veľká vďaka patrí Slovenská sporiteľňa, festivalu Biela Noc a kurátorke Zuzane Pacákovej. Partnermi výstavy boli aj Bratislava – hlavné mesto SR, Bratislavský kraj a BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

🎉 Všetko, čo sa udialo počas roka v Starej tržnici si prečítajte tu: bit.ly/2022_v_trznici. 🎉

📸 @MMMlivephoto


Autor správy a foto Stará tržnica on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

This content isn't available right now

So dec 31 , 2022
Koniec roka oslávime na Hviezdku! 🎉🥂 Príďte zažiť spoločnú rozlúčku so starým rokom 2022 a privítať nový rok 2023 na staromestské Hviezdoslavovo námestie. Posledné sekundy končiaceho sa roka odpočítame na už legendárnom svetelnom odpočítavadle, v pozadí sa bude črtať scenéria historickej budovy SND a v popredí budú naše objatia s […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close