Photos from Sloboda zvierat’s post

❌ PODĽA ENVIROPOLÍCIE NUTRIA NIE JE ZVIERA 😳
Prípad nutrií, ktoré vo Veľkom Kýre niekto zraňoval a pravdepodobne niekoľko jedincov usmrtil oceľovými šípkami otriasol mnohými z vás a mal aj veľkú mediálnu odozvu.
Sme presvedčení, že mohlo ísť o týranie, pretože zvieratám spôsobili krutým spôsobom zdĺhavé utrpenie, trvalé následky a smrť, a preto podala Sloboda zvierat trestné oznámenie.
❓Aká je odpoveď Prezídia PZ, odboru environmentálnej kriminality, odd. Nitra?
❗️V skratke: Nejde o prečin týrania, maximálne o priestupok, preto prípad odovzdávajú RVPS Nové Zámky. Keďže nutrie riečne patria medzi invázne druhy, nie sú to podľa vyšetrovateľky zvieratá, navyše ich spoločenská hodnota je 0 eur, a i keď sú poľovným druhom, nešlo o pytliactvo, lebo skutok nebol spáchaný v poľovnom revíri.
❗️Medzičasom podľa nahlasovateľky zmizli v lokalite ďalšie nutrie, a predpokladáme, že RVPS NZ pátrať po páchateľovi, ktorému by uložila symbolickú pokutu, nikdy nebude…
👉 Detaily, nech sa páči, v uznesení:


Autor správy a foto Sloboda zvierat on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Aktuality - Máte doma „hlavičku“? Prihláste ju do Letnej školy mladých vedcov 2023

St máj 24 , 2023
🤓Máte doma „hlavičku“? Prihláste ju do Letnej školy mladých vedcov 2023 👧🧒 Občianske združenie All4Science, o.z., a Slovenská akadémia vied pozývajú mladé vedecké talenty vo veku od 12 do 17 rokov do ďalšieho ročníka Letnej školy mladých vedcov. 🔬Tohtoročný týždeň nabitý vedou sa začína 17. júla a potrvá do 21. […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close