Na LPK nám včera prišlo hlásenie: „Psík, bull, u nezodpovednej rodiny v Čachticiach – starší ľudia, problémy s alkoholom?

Pes zavretý na malinkom priestranstve pred domom, nestarajú sa, nekŕmia, nevenčia. Je vychudnutý na kosť (prikladám foto). Asi má aj iné zdravotné problémy. Snažil som sa mu dať krmivo a pamlsky. Nie je agresívny, len vidieť, že sa trápi a ak to bude pokračovať, čoskoro umrie. Jeho stav je majiteľom ukradnutý.“

Na miesto šli okamžite inšpektori Radka a Lukáš. Okrem extrémne vychudnutého Denyho našli vzadu za domom dalšieho chudého NO na reťazi bez búdy, s ranami na ušiach. Reťaz mu nešla z krku dole, museli ho vziať s reťazou. Doma bola stará pani, syn v robote v Žiline. Psov sa vzdala.

Zúbožení Deny a Drago sú už u nás, konečne sa najedia a oddýchnu v mäkkom pelechu. Teraz ich ide pozrieť veterinárka a určí ďalšiu liečbu, verme, že to psíci zvládnu!


Autor správy a foto Sloboda zvierat on Facebook Zdroj Read More

redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

V NEDEĽU SA OTVORÍ LUŽNÝ MOST

Pi sep 24 , 2021
SNM – Múzeum Slovenských národných rád, Múzeum M. R. Štefánika už čoskoro aj na vašich televíznych obrazovkách. =) Autor správy, foto a správu publikoval Slovenské národné múzeum on Facebook Zdroj Read More

Mohlo by Vás zaujímať