POŠKODIL KATOLÍCKY KOSTOL VO VAJNOROCH A NEVÁHAL ZAÚTOČIŤ AJ NA KŇAZA

VANDALOVI NEBOLO NIČ SVÄTÉ:👀⛪️
POŠKODIL KATOLÍCKY KOSTOL VO VAJNOROCH A NEVÁHAL ZAÚTOČIŤ AJ NA KŇAZA👊💫

👮Hliadka bratislavských PMJ – čkárov bola dnes (04.06.2021) v čase krátko pred 07:30 h vyslaná na preverenie oznámenie do mestskej časti Vajnory, kde mal neznámy muž na základe prijatého oznámenia rozbíjať katolícky kostol. Počas samotného presunu na miesto prijali službukonajúci policajti ďalšie oznámenie v zmysle ktorého, mal ten istý muž v úmysle napadnúť aj duchovného.

✅ Po príchode na miesto sa hodnovernosť týchto oznámení potvrdila.

🚨Podľa doposiaľ zistených skutočností mal 43 – muž vniknúť do v tom čase uzamknutého kostola, kde mal začať rozbíjať všetko, čo mu prišlo pod ruku, vrátene okien a taktiež mal pred kostolom poškodiť sklo, kde je osadená soška zobrazujúca Pannu Máriu. Následne mal do kostola prísť kňaz, ktorý ho vyzýval, aby upustil od takéhoto vandalstva. Muž však nereagoval, pričom sa ho mal navyše snažiť fyzický napadnúť a chcel mu zobrať okuliare. Našťastie, duchovný neutrpel žiadne zranenia.

👮Hladka PZ muža okamžite obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie. Pri odvádzaní mal muž hliadke tvrdiť, že na mieste videl zlú nadprirodzenú bytosť a pritom neužíva žiadne omamné a psychotropné látky.

💸Škoda bola predbežne vyčíslená na minimálne 1000,- eur.

👮Poverený príslušník obvodné oddelenia PZ Rača začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci poškodzovania a znehodnocovania kultúrnej pamiatky.
⚖ Osoba sa v súčasnosti nachádza v cele policajného zaistenia v Bratislave.


Autor správy a foto Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Anómia 21 - Pozvánka na hru Sto bábik

Pi jún 4 , 2021
Dostala sa naša spoločnosť do stavu anómie? Stretnutie dvoch dám v rokoch – operetnej speváčky a avantgardnej herečky, ktoré sú plné elánu a čakajú na ďalšie pracovné výzvy, no v skutočnosti sú tak trochu „za zenitom“. Generačné dialógy, hravosť, snaha o rodovú rovnosť a parafrázovaná téma „lakomstva“ je súčasťou autorského […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close