Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

BOLO MU ZAŤAŽKO PREJSŤ PÁR METROV NAVYŠE?
ZDRAVÝ VODIČ ZNEUŽÍVAL PREUKAZ PRE ZDRAVOTNE ŤAŽKO POSTIHNUTÉ OSOBY ♿️

➡️ Uplynulú sobotu (24.09.2022) v blízkosti obchodného centra na Einsteinovej ulici v Bratislave dopravní policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave kontrolovali vodiča motorového vozidla zn. Land Rover, ktorý stál so svojím vozidlom na vyhradenom parkovacom mieste pre zdravotne ťažko postihnuté osoby.

➡️ Pri kontrole 47-ročný vodič z Bratislavy okrem povinných dokladov na vedenie a prevádzku motorového vozidla predložil policajnej hliadke aj parkovací preukaz pre fyzickú osobu so zdravotným postihnutím. Očiam policajtov na preukaze ŤZP neunikli odchýlky, kvôli ktorým vzniklo podozrenie, že sa jedná o falzifikát.

➡️ Týmto u vodiča vzniklo podozrenie zo spáchania prečinu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Policajti z toho dôvodu 47-ročného vodiča obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušný policajný útvar.

➡️ Po zistení potrebných informácií bolo zo strany povereného príslušníka Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V začaté trestné stíhanie vo veci prečinu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky.

➡️ Ak sa podozrenie z falšovania uvedeného preukazu potvrdí, tak 47-ročnému vodičovi hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.


Autor správy a foto Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🎞 49. ročník FESTIVALU EKOTOPFILM – ENVIROFILM🌿 👉 Dnešným dňom štartuje ďalší ročník medzinárodného festivalu filmov o trvalo ...

Po sep 26 , 2022
🎞 49. ročník FESTIVALU EKOTOPFILM – ENVIROFILM🌿 👉 Dnešným dňom štartuje ďalší ročník medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm 2022. Celý program nájdete tu: https://www.ekotopfilm.sk/ekotopfilm-envirofilm-2022/ Spoluorganizátorom festivalu je aj Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP. Ekotopfilm SK 🎞 49. ročník FESTIVALU […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close