Photos from Polícia Slovenskej republiky’s post

Z RUMUNSKA SME DOVIEZLI DVOCH SLOVÁKOV NA ÚTEKU, HROZIA IM VYSOKÉ TRESTY

Medzinárodne hľadaní Roman Č. (36) a Roman K. (47) sú už na Slovensku. Dnes boli vydaní na trestné stíhanie z Rumunska. O ich vypátraní sme vás informovali prednedávnom.

Na úteku boli od roku 2019. Špecializovaný trestný súd v Pezinku preto na nich vydal Európsky zatykač pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obaja mali dlhodobo páchať drogovú a násilnú trestnú činnosť ako členovia zločineckej skupiny zo Serede. Ich revírom mali byť najmä Trnavský a Bratislavský kraj.

Po svojom úteku zo Slovenska sa dlhodobo zdržiavali na Ukrajine. Pohybovali sa pod falošnou identitou, mali pri sebe viaceré falošné doklady totožnosti. Navyše boli veľmi opatrní a podozrievaví. Preto ich bolo veľmi náročné monitorovať.

Cieľoví pátrači z prezídia Policajného zboru zistili, že sa kvôli vojnovému konfliktu na Ukrajine chystajú do niektorej z krajín Európskej únie. Pre rýchlu výmenu operatívnych poznatkov preto policajti slovenského cieľového pátrania prezídia Policajného zboru bezodkladne nadviazali spoluprácu s partnerským útvarom cieľového pátrania v Rumunsku. Vzájomná spolupráca na prípade vyvrcholila 13. apríla o 23.30 hod. v rumunskom meste Satu Mare, kde oboch zatkli.

Bez pomoci rumunských kolegov z cieľového pátrania by sme takýto úspech neboli schopní dosiahnuť. Rumunský súd vzal hľadaných 15. apríla do väzby a začalo rozhodovanie o ďalšom postupe v súvislosti s ich vydaním na Slovensko. Dnes boli z Rumunska dopravení na územie Slovenskej republiky pre účely trestného konania.

Na extradičnom procese participovali policajti z Národnej ústredne SIRENE a Útvaru osobitného určenia (Lynx Commando).


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Oznámenie o voľnom prac. mieste

Po máj 23 , 2022
Prac. pozícia: riaditeľ Materskej školy, Krátka 1825/28, Rožňava … Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Rožňava on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close