POLICAJTI ZADRŽALI HLAVU ORGANIZOVANEJ SKUPINY AJ S OSTATNÝMI JEJ ČLENMI

Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii rozložili organizovanú skupinu prevádzačov, ktorá dlhodobo na území východoslovenského kraja páchala trestnú činnosť prevozom nelegálnych migrantov zo Slovenska cez Českú republiku, prípadne cez Poľsko do cieľovej krajiny Nemecká spolková republika.

Išlo o významnú a dominantnú organizovanú skupinu pôsobiacu na území Košického a Prešovského kraja. Počas tohto týždňovej policajnej akcie pod krycím názvom „PAVÚK“ policajti zadržali aj hlavného organizátora Radoslava H. Podľa zistení polície mal mať priame kontakty na prevádzačov na Ukrajine a riešiť s nimi prechody migrantov cez „zelenú hranicu“.

Po príchode cudzincov na územie Slovenska, vodiči ich mali prevážať do pripravených úkrytov, kde ich mal ďalší člen organizovanej skupiny ubytovať a strážiť. Odtiaľ boli potom odvážaní do Nemecka. Posádku s cudzincami sprevádzalo ďalšie vozidlo, ktoré vykonávalo bezpečný prevoz. Takýmto spôsobom mala organizovaná skupina zabezpečiť prevoz viacerých nelegálnych migrantov, polícia doposiaľ zadokumentovala šesť prípadov, v ktorých previezli 27 nelegálnych migrantov.

Celkový zisk skupiny je predmetom vyšetrovania, pričom suma sa pohybuje v rozmedzí od 400 do 1.000 USD za jedného migranta.

Policajti vykonali sedem domových prehliadok a dve prehliadky iných priestorov. Na akcii participovali okrem policajtov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii aj policajti Mobilnej zásahovej jednotky zo Sobraniec a príslušníci PPU. Zaistili veci pochádzajúce z trestnej činnosti ako napríklad vysielačky, fotopasce, rušičky signálov, cigarety bez kolkov, sušinu neznámeho pôvodu, ktorá bude postúpená na skúmanie či sa jedná o drogy. Počas policajnej akcie bol zadržaný aj muž, na ktorého bol vydaný európsky zatýkací rozkaz. Policajti odhalili, zadržali a obvinili päť mužov vo veku medzi 41 až 47 rokov. Ďalší traja už boli obvinení po zadržaní s migrantmi v Čechách a v Poľku.

Na štyroch obvinených vyšetrovateľ spracoval návrh na ich väzobné stíhanie, pričom po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody na 7 až 10 rokov.

Vyšetrovanie v danej veci bude pokračovať naďalej a nie je vylúčené, že dôjde k odhalenie a vzneseniu obvinenia ďalších spolupáchateľom organizovanej skupiny.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

POD DOPRAVNÚ NEHODU SA PODPÍSALA ÚNAVA VODIČA

Št sep 23 , 2021
Včera v čase približne o 13.15 hod. viedol 68-ročný muž z Košíc motorové vozidlo zn. Peugeot 307, po ceste v obci Slanské Nové Mesto, kde v trojramennej križovatke, z dôvodu fyzickej únavy, stratil kontrolu nad vozidlom a zišiel mimo vozovku, kde prednou časťou vozidla narazil do steny miestneho pohostinstva. Pri […]