MINISTER VLADIMÍR LENGVARSKÝ NA VAKCINOLOGICKOM KONGRESE: OČKOVANIE JE NAJEFEKTÍVNEJŠOU PREVENCIOU

Očkovanie je najúčinnejším nástrojom na ochranu proti mnohým chorobám. Vďaka vakcinácii sa z našich životov vytratili mnohé choroby, ktoré ešte v minulom storočí mali na svedomí desiatky tisíc obetí. Vakcinácia je najúčinnejšia, najefektívnejšia a najlacnejšia prevencia.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa na XII. SLOVENSKOM VAKCINOLOGICKOM KONGRESE poďakoval všetkým lekárom, zdravotným sestrám, ale aj ďalším zdravotníckym pracovníkom, ktorí očkovaním chránia zdravie ľudí.

Mnohí z nich sa však pre svoju prácu, ktorou chránia ľudí pred vážnymi následkami ochorení, stávajú terčom urážok či útokov. Obzvlášť v tejto dobe.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský odsudzuje správanie niektorých jednotlivcov či pomýlenych partií, ktoré chodia po Slovensku a vyhrážajú sa lekárom a zdravotníkom, ktorí očkujú a šíria strach medzi ľudmi, ktorí sa chcú dať zaočkovať. Takéto správanie je v civilizovanej spoločnosti neospravedlniteľné.

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 je na Slovensku dobrovolné a každý má právo vybrať si aj možnosť nedať sa zaočkovať. Nikto však nemá právo akokoľvek brániť tým, ktorí sa rozhodli dať zaočkovať a rozhodli očkovať. Vyhrážkami, zastrašovaním a útokmi brániť niekomu v slobodnom rozhodnutí dať sa zaočkovať je neakceptovateľné.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook

redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

V NEDEĽU SA OTVORIA NOVÉ ÚSEKY D4/R7 VRÁTANE LUŽNÉHO MOSTA. BUDE ICH VŠAK MENEJ, AKO SA PLÁNOVALO

Pi sep 24 , 2021
🚗 V NEDEĽU SA OTVORIA NOVÉ ÚSEKY D4/R7 VRÁTANE LUŽNÉHO MOSTA. BUDE ICH VŠAK MENEJ, AKO SA PLÁNOVALO Otvorený bude úsek medzi križovatkami Rusovce a Ketelec, ktorého súčasťou je Lužný most. Pôvodne mali byť sprístupnené aj ďalšie úseky projektu D4/R7, zhotoviteľ však informoval, že rýchlostnú cestu R7 otvoriť nestíha. Dôvodom […]