MINISTER LENGVARSKÝ POĎAKOVAL SESTRÁM ZA PRÁCU

👉Biele srdce je ocenenie sestier a pôrodných asistentiek, ktoré každoročne organizuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Tento rok pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej sa na slávnostnom oceňovaní sestier zúčastnil šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Sestrám a pôrodným asistentkám poďakoval za namáhavú prácu, ktorá je o to náročnejšia v čase pandémie.

👉”Sestra je častokrát posledná tvár, ktorú pacient vidí, keď zomiera na nemocničnom lôžku,“ aj takéto slová zazneli na dnešnom slávnostnom oceňovaní sestier a pôrodných asistentiek v Senci.

👉Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek každoročne oceňuje dámy a pánov z celého Slovenska, ktoré sa obetavo celý život starajú o tých, ktorí stratili zdravie, o pacientov.

👉Tento ročník bol emotívnejší o to viac, že viacerí z radov zdravotníkov, pre pandémiu prišli o život popri tom, ako zachraňovali iných.

👉Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek sa rozhodla udeliť po prvýkrát nové ocenenie – Cenu Johanny Bórik – Hrebendovej sestrám a pôrodným asistentkám, ktoré v boji s COVID-19 stratili to najcennejšie, svoj život.

👉”Uplynulý rok nám ukázal aké dôležité a nezastupiteľné miesto v systéme zdravotníctva zastávajú sestry a pôrodné asistentky. Pandémia Covid-19 v plnej nahote odkryla prácu sestier, ktorá bola viditeľná nielen v nemocniciach a ambulanciách, ale aj v agentúrach domácej ošetrovateľskej starostlivosti, v zariadeniach sociálnych služieb, v očkovacích centrách a v mobilných odberových miestach. Aj napriek náročnému obdobiu súvisiacemu s pandémiou, ktoré zdravotníctvo nečakane zasiahlo, sestry a pôrodné asistentky opäť preukázali svoju lojalitu a profesionalitu pri záchrane ľudských životov. Ako minister zdravotníctva, ale aj ako obyčajný človek si prácu sestier a pôrodných asistentiek nesmierne vážim a úprimne, zo srdca, ďakujem za ich nasadenie a pomoc druhým,“ osobne sa prihovoril prítomným minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

👉Komora v kategórii Sestra a pôrodná asistentka v praxi ocenila 17 sestier z celého Slovenska a jednu pôrodnú asistentku.
V kategórií Sestra a pôrodná asistentka – manažérka boli ocenení ôsmi laureáti. Tri ocenené boli v kategórii Sestra a pôrodná asistentka – pedagóg.

👉”Tvar srdca je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba srdca symbolizuje jeho nositeľom prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta,“ povedala pre TASR prezidentka SK SaPA Iveta Lazorová.

👉Slávnostného odovzdávania ocenení sa zúčastnili za ministerstvo zdravotníctva okrem šéfa rezortu Vladimíra Lengvarského aj štátny tajomník MZ SR Kamil Száz, riaditeľ Odboru ošetrovateľstva a iných zdravotníckych profesií MZ SR Milan Laurinc spolu s Monikou Jankechovou, riaditeľkou Odboru zdravotníckeho vzdelávania MZ SR.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook

redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🌔 Prajeme pekný 🌞 teplý víkend 🌝 📷 Peter Šimurda 2️⃣4️⃣.9️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ Humenné

Pi sep 24 , 2021
🌔 Prajeme pekný 🌞 teplý víkend 🌝 📷 Peter Šimurda 2️⃣4️⃣.9️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ Humenné Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Humenné – MsÚ on Facebook