Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

20 ROKOV OD VZNIKU NÁRODNEJ JEDNOTKY BOJA PROTI NELEGÁLNEJ MIGRÁCII

Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru je významnou a nenahraditeľnou súčasťou polície nielen v boji proti prevádzačstvu, ale aj proti obchodovaniu s ľuďmi. V týchto dňoch oslávila 20. výročie svojho vzniku.

Na výročnom stretnutí sa zúčastnili aj hostia z Maďarska, Českej republiky, Nemeckej spolkovej republiky aj niektorí bývalí riadiaci funkcionári národnej jednotky. Riaditeľ úradu hraničnej a cudzineckej polície a riaditeľ národnej jednotky venovali všetkým hosťom za dlhodobú a vynikajúcu spoluprácu ako poďakovanie pamätnú plaketu.

ŠTATISTIKA
➡ Za 20 rokov činnosti národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii bolo celkovo obvinených 3138 páchateľov, z toho 2804 prevádzačov.

➡ Páchateľov, ktorí prevážali nelegálnych migrantov cez štátnu hranicu prípadne cez územie Slovenskej republiky bolo 2514.

➡ Účelový sobáš uzatvorilo 192 páchateľov.

➡ Príslušníci národnej jednotky odhalili aj 32 páchateľov, ktorí umožnili zotrvať na území Slovenskej republiky cudzím štátnym príslušníkom, a 66, ktorí nelegálne zamestnávali cudzincov tretích krajín.

➡ Vyšetrovatelia obvinili z trestného činu obchodovania s ľuďmi 334 páchateľov a identifikovaných bolo 408 obetí, pričom z tohto počtu bolo obeťami 84 detí vo veku od 3 do 17 rokov.

🎥 Pozrite si video z činnosti tejto zložky polície:
https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/526918228920725/


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🏡 STUPAVA ZÍSKALA EUROFONDY NA DESAŤ NOVÝCH TRIED ZŠ Nedostatok kapacít materských a základných škôl trápi celý kraj. Mestá, obc...

Po máj 23 , 2022
🏡 STUPAVA ZÍSKALA EUROFONDY NA DESAŤ NOVÝCH TRIED ZŠ Nedostatok kapacít materských a základných škôl trápi celý kraj. Mestá, obce a mestské časti majú od župy plnú podporu pri realizácii svojich projektov. Pre Stupavčanov máme výbornú správu, podarilo sa nám vybojovať eurofondy až na desať nových kmeňových tried. Vyrastú v […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close