Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

Viac ako 50 priestupkov a to len za jedno ráno a na jednom mieste. ⬇⬇⬇

🔵 Policajtky a policajti z dúbravského veliteľstva sa zamerali na cestičku pre cyklistov medzi Botanickou záhradou a Mostom Lanfranconi a chodníky pri bezplatnom parkovisku. Ide o špecifickú cestu, na ktorú majú prístup aj vodiči.
🔵 Radi by sme pripomenuli šoférkam a vodičom, že na cestičke pre cyklistov, cyklistickom pruhu alebo ochrannom pruhu pre cyklistov nie je dovolené zastavenie a státie.
🔵 Parkovanie vozidiel nespôsobuje problémy len cyklistkám a cyklistom, ale aj ostatným šoférom. Aj počas našej návštevy sme videli situácie, pri ktorých bolo potrebné vycúvať až k hlavnej ceste, lebo nevedeli prejsť dve autá vedľa seba.
🔵 Najmä pri podobných uhýňačkách sú športovkyne aj športovci, či už jazdiaci na bicykli alebo behajúci, ohrození šoférmi, ktorí sa na nich v plnej miere nesústredia.
Výhovorkou vodičov a šoférok nemôže byť ani fakt, že si tabuľu označujúcu cyklocestu nevšimli. Porušujú totiž ďalší predpis. Nenechávajú pri parkovaní šesť metrov priestoru pre obojsmernú prevádzku.
🔵 Radi by sme upozornili aj ďalšie šoférky a vodičov na fakt, že síce je parkovanie na chodníku povolené, ale jazda už nie. Od 1.12.2019 sa môže parkovať iba na chodníkoch, ktoré sú popri ceste. A môžete tak robiť iba vozidlami s hmotnosťou nižšou ako 3,5 tony. Novela zakazuje jazdu po chodníku, pričom možnosť zaparkovať na chodníku s povinnosťou dodržania 1,5 m pre chodca je zachovaná.
🔵 Na parkovisku pod Mostom Lanfranconi tiež nie je možné zastaviť hocikde. Ak sú totiž na parkovisku vyznačené parkovacie miesta, vodič smie stáť len na nich.

🟡 Ak hľadáte miesto, kde v Bratislave zaparkovať bezplatne, využite jedno zo záchytných parkovísk. Zoznam nájdete na webe https://paas.sk/zachytne-parkoviska/. 🟡 Tieto parkoviská sú v blízkosti zastávok verejnej dopravy, zatiaľ na nich vždy nájdete voľné miesto a navyše ich aj pravidelne kontrolujú policajtky a policajti z mestskej polície.

🔴 Policajtky a policajti z dúbravského veliteľstva sa budú kontrolám venovať aj naďalej.


Autor správy a foto Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Mestská polícia Bratislava on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

📣 Zberný dvor Rača, ktorý je určený aj pre obyvateľov mestskej časti Nové Mesto, čaká sezónna uzávera. 👉 Poslednýkrát tento rok...

Št nov 24 , 2022
📣 Zberný dvor Rača, ktorý je určený aj pre obyvateľov mestskej časti Nové Mesto, čaká sezónna uzávera. 👉 Poslednýkrát tento rok ho môžu občania využiť v utorok 29. novembra, pričom, v prevádzke pre verejnosť bude opäť na jar budúceho roka – od 15. apríla. ℹ OD DECEMBRA ZAHAJUJE ZBERNÝ DVOR […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close