Photos from MČ RAČA’s post

Jasličky na Tbiliskej prijmú viac detí

Rekonštrukciou nevyužívaného školníckeho bytu sa zvýši kapacita z 15 na 20 detí a zamestnanie nájdu dve opatrovateľky.

Práce na zariadení starostlivosti pre deti do troch rokov na Tbiliskej začali ešte v roku 2018. Vedúca zariadenia Mária Gaálová sa vtedy rozhodla prerobiť neobývateľný byt na novú triedu jasličiek. „O umiestňovanie detí do jasličiek je veľký záujem a nie všetkým žiadateľom je možné vyhovieť z kapacitných dôvodov,“ hovorí Gaálová.

V roku 2018 Ministerstvo pôdohospodárstva vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na podporu a rozvoj služieb starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa na komunitnej úrovni. Rači sa takto podarilo získať takmer 92,5-tisíca eur. Stavebné povolenie na zmenu uvedeného priestoru bolo vydané dňa 24. apríla 2019 a realizačný projekt bol schválený v roku 2020. Stavebné práce boli ukončené v máji 2021. Vybavenie interiéru nových priestorov bolo v celkovej výške 8 263,34 € a ukončené v mesiaci jún 2021.

Celková kapacita zariadenia sa zvýši z doterajších 15 detí na 20 detí. Navýši sa aj počet zamestnancov o 2 opatrovateľky detí a 1 upratovačku na polovičný úväzok. V moderných prerobených priestoroch sa nachádza pre deti spálňa, herňa, šatňa, kúpeľňa s toaletami, kuchynka a sociálne zariadenie pre personál. Priestorové vybavenie je z vysoko kvalitných materiálov a spĺňa všetky normy, ktoré sú potrebné k prevádzke takéhoto druhu zariadenia.

Otvorenie novej triedy sa uskutoční dňa 2. septembra 2021. Pozrite si snímky pred a po rekonštrukcii.

„Chcem poďakovať celému vedeniu úradu hlavne pánovi prednostovi Ing. Petrovi Semancovi, ktorý si vždy vypočul moje požiadavky a návrhy, ktoré som mohla neskôr zrealizovať. Poďakovanie patrí pani Janke Bednaričovej, že s veľkým pracovným nasadením obstarávala interiérové vybavenie jasličiek, Mgr. Zuzane Ohrádkovej, Ing. Štefanovi Borovskému za spracovanie celého projektu, vedúcej oddelenia a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek dielom pričinili o to, aby sme mohli tieto krásne priestory využiť pre deti, ktorých rodičia potrebujú naše služby,“ dodáva vedúca zariadenia Mária Gaálová.


Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Sloboda zvierat's post

Po aug 2 , 2021
🐱 Gruntík zo St. Gruntov k nám prišiel pred pár dňami. Pre svoje diagnózy – anorexia, vezikulárny dýchací šelest, vred rohovky, seropurulentný výtok z nozdier musel na kliniku Bennett, kde ho liečia. 🐾 5 sirôt z Dúbravky sme prijali cez víkend – zrazilo im mamu a bez nej nemajú šancu […]

Mohlo by Vás zaujímať