NOVÉ HERNÉ PRVKY NA IHRISKÁCH v Karlovej Vsi

NOVÉ HERNÉ PRVKY NA IHRISKÁCH 🙂👍👧🌤🧒
Deti si užijú prázdniny s novými hracími prvkami. Ešte pred začiatkom prázdnin prišlo k výmene hracích prvkov na šiestich ihriskách. Počas prázdninových mesiacov sa deti zahrajú na nových šmykľavkách, hojdačkách alebo lezeckých prvkoch.
„Postupná výmena herných prvkov a inštalácia nových podkladov na detské ihriská má za cieľ nielen oživiť hrací priestor novými prvkami, ale aj zvýšiť jeho bezpečnosť. Práve tá by mala byť prioritou, nielen počas letných prázdnin, ktoré sú pred nami,“ povedal vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník.
Na detskom ihrisku na Jamnického ulici pred časom odstránili poškodený hrací domček so šmýkačkou. Na jeho miesto osadili nový, ktorý má bezúdržbový charakter. Šmýkačka už nie je zaústená do pieskoviska, pretože je to v rozpore s bezpečnostnými normami.
K výmene hojdačky prišlo na Hlaváčikovej, kde bola osadená nová bezúdržbová dvojhojdačka so sedákom pre menšie i väčšie dieťa. Súčasťou je, samozrejme, i bezpečnostná dopadová plocha. Tú položili aj na ihrisku na ulici Ľ. Fullu pod už existujúcu hojdačku.
Na ihrisku na Jána Stanislava je pre deti k dispozícii nová dvojpružinová hojdačka. Starý poškodený hrací domček so šmýkačkou a hojdačkou na detskom ihrisku v parku Kaskády bol nahradený novým bezúdržbovým, navyše i s novou dopadovou plochou.
Na kruhovom ihrisku na Púpavovej pristúpili k odstráneniu väčšiny starých, poškodených, či normám nevyhovujúcich prvkov. Namiesto nich osadili novú šmýkačku s dopadovou plochou, hrací domček, balančný prvok a lezecký prvok v tvare rúry. Z pôvodných prvkov ostala dvojpružinka a kolotoč.
Foto:
Staré a poškodené prvky na Púpavovej nahradili nové a bezpečné.
Starý poškodený domček na ihrisku v parku Kaskády nahradili novým, navyše aj s novou dopadovou plochou.


Autor správy, foto a správu publikoval Karlova Ves on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

FOTO Veliteľka staromestských hasičov po návrate z Moravy zasiahnutej tornádom: Nič podobné sme v živote nevideli | Aktuality | ...

St jún 30 , 2021
#solidarita #pomoc #ludskost 🕊️ V oblasti Hodonína na Morave sa minulý štvrtok počas silných búrok objavilo tornádo, ktoré na viacerých miestach spôsobilo rozsiahle škody. Dobrovoľný hasičský zbor v bratislavskom Starom Meste vyčlenil svojich hasičov, ktorí v pondelok išli pomáhať do zasiahnutej oblasti. Velit… Autor správy, foto a správu publikoval Staré […]