Photos from Divadlo Aréna’s post

Hra Zem vojvodinského Slováka VHV (Vladimír Hurban Vladimírov) nie je bežná „slovenská klasika“. Svojou atmosférou, symbolizmom a vypätými emóciami sa blíži k modernej dráme. Zem je existenčná nutnosť, metafora ľudského života, spojenia s prírodou, nevyhnutného konca i nového začiatku. Smutno-krásna hra o nešťastnej láske a predurčenosti osudov rozdelených podľa majetku sa nás dotýka dodnes.

Vladimír Hurban Vladimírov: ZEM
(premiéra: 23.3.2011)
Réžia: Mária Záchenská
Účinkovali: Dušan Cinkota, Vanda Tureková, Petra Vajdová, Peter Šimun, Andrea Sabová, Braňo Deák, Judita Hansman a Štefan Richtárech

Na profesionálnom javisku sa Zem hrala len raz, pred tridsiatimisiedmimi rokmi. Pre Divadlo Aréna inscenáciu naštudovala slovenská režisérka žijúca v Paríži Mária Záchenská a scénu vytvoril grécky výtvarník Georges Vafias. Tento medzinárodný tím vyložil pôvodnú slovenskú hru svojským, moderným, nie celkom „slovenským“ spôsobom. Inscenácia sa vyznačuje vynikajúcimi hereckými výkonmi všetkých ôsmich aktérov.

Záznam inscenácie ZEM ste si mohli po rokoch pozrieť bezplatne online v máji tohto roku, kedy ho počas lockdownu Divadlo Aréna sprístupnilo na svojom YouTube kanáli.

#divadloarena #najlepsiedivadlo #spolutozvladneme #budmezodpovedni #zostantezdravi #zhistoriedivadla #archiv #vhv #zem


Autor správy, foto a správu publikoval Divadlo Aréna on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Vajnory - dedina v meste's post

Pi júl 30 , 2021
🎉 BOHATÝ VÍKEND VO VAJNOROCH 🎉 🌳 Dnes, 30. júla, nás v Parku pod lipami čaká open air kino Mimoni, vidíme sa od 21:00 https://fb.me/e/XwHPx6Lb 🍇 V sobotu nás čaká nové podujatie, Vína v parku, kde budete môcť ochutnať vína z malokarpatskej oblasti. Podujatie začína o 15:00 https://fb.me/e/2NKWc9ZMV 🎭 Nedeľa […]

Mohlo by Vás zaujímať