Photos from Divadlo Aréna’s post

V deviatej divadelnej sezóne 2010/2011 prinieslo Divadlo Aréna štyri nové inscenácie. Prvou z nich bola mierne morbídna komédia Arzenik a staré dámy, parodujúca spoločenskú a náboženskú pretvárku, v ktorej staré dámy vraždia svojich podnájomníkov arzenikom.

Predstavte si viktoriánsky dom v newyorskom Brooklyne 40. rokov minulého storočia a jeho dve rozkošné majiteľky v seniorskom veku. Dalo by sa očakávať, že niekde sa skrýva dvanásť mŕtvol? Bez toho, aby narúšali božský pokoj dvoch tetušiek, ktoré rovnako ako odmietli akceptovať modernú dobu, odmietli akceptovať i niektoré zásadné pravidlá spoločenského poriadku. Nepríjemnosť spôsobí až nečakaný hosť: trinásta mŕtvola.

Joseph Kesselring: ARZENIK A STARÉ DÁMY
(premiéra: 25.11.2010 a 14.12.2010;
obnovená premiéra: 21.11.2011)

Hra Arzenik a staré dámy sa od svojho vzniku s úspechom hráva na svetových scénach. Pre Divadlo Aréna vznikol úplne nový slovenský preklad. Režisér Martin Čičvák inscenáciu pôvodne naštudoval s Dušanom Jamrichom a Emilom Horváthom v hlavných úlohách vražedných tetušiek. Neskôr vzniklo druhé naštudovanie, v ktorom tetu Abby a tetu Marthu stvárňujú Gabriela Dzuriková a Táňa Pauhofová.

#divadloarena #najlepsiedivadlo #spolutozvladneme #budmezodpovedni #zostantezdravi #zhistoriedivadla #archiv #arzenikastaredamy #kesselring


Autor správy, foto a správu publikoval Divadlo Aréna on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

⚠️PRERUŠENÁ PREMÁVKA NA HODŽOVOM NÁMESTÍ ⚠️ Pre protestné zhromaždenie na Hodžovom námestí je v danom úseku preruš...

Št júl 29 , 2021
⚠️PRERUŠENÁ PREMÁVKA NA HODŽOVOM NÁMESTÍ ⚠️ Pre protestné zhromaždenie na Hodžovom námestí je v danom úseku prerušená premávka MHD na linkách: 31, 39, 80, 83, 84, 93, 94, 147, 203, 207 a 212. So štátnou políciou neustále spolupracujeme a dispečing DPB operatívne realizuje odklon liniek. Bližšie informácie nájdete priamo v […]

Mohlo by Vás zaujímať