Photos from Divadlo Aréna’s post

Hra Terryho Johnsona Absolvent je napísaná podľa kultového filmu 60-tych rokov, ktorý priniesol slávu mladému Dustinovi Hoffmanovi a získal Oscara za najlepšiu réžiu a 6 ďalších nominácií.

Benjamin práve absolvoval školu, má bohatých rodičov, zázemie a všetko pred sebou. Stojí pred voľbou všetkých dospievajúcich ľudí – čo so životom? Aj napriek tomu, že mu budúcnosť rodičia naplánovali už dávno, Benjamin sa rozhodne vydať vlastnou cestou. Nie z potreby dokázať sebe i rodičom, že to zvládne sám, ale preto, že už ho takýto život nebaví. Nevie čo hľadá, nevie čo chce, len vie, že mu niečo chýba. Keď ho prestane baviť putovanie po Amerike za otcove peniaze, vráti sa domov a vrhá sa do milostného pomeru s rodinnou priateľkou pani Robinsonovou, sexuálne neukojenou, frustrovanou staršou dámou. Všetko sa však skomplikuje, keď sa zamiluje do jej dcéry Elaine a vyjde na povrch pomer s jej matkou.

Terry Johnson: ABSOLVENT
(premiéra: 26.5.2010)
Réžia: Soňa Ferancová
Účinkovali: Juraj Ďuriš, Jana Oľhová, Milan Antol, Gabriela Marcinková/Juliana Oľhová, Oľga Belešová, František Kovár, Gabriela Csinová, Jozef Bujdák

Inscenácia Absolvent v réžii Soni Ferancovej nie je len o hľadaní, vzbure, láske či nepochopení medzi rodičmi a deťmi, ale je predovšetkým o životných rozhodnutiach, tých ktoré sa dejú tu a teraz, ale aj tých, ktoré sa stali a prenasledujú nás dodnes.

#divadloarena #najlepsiedivadlo #spolutozvladneme #budmezodpovedni #zostantezdravi #zhistoriedivadla #archiv #absolvent #terryjohnson


Autor správy, foto a správu publikoval Divadlo Aréna on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Kultúra v Petržalke's post

St júl 28 , 2021
Autor správy, foto a správu publikoval Dom kultúry Lúky on Facebook Zdroj Read More

Mohlo by Vás zaujímať